• In English
 • З травня стартує пілотний проект щодо реалізації ДВС конфіскованого майна шляхом електронних торгів
  опубліковано 02 квітня 2014 року о 09:51

  Кабінет Міністрів України схвалив ініціативу Міністерства юстиції щодо запровадження системи електронних торгів з реалізації конфіскованого майна Державною виконавчою службою. Про це заявив Міністр юстиції України Павло Петренко під час презентації проекту системи електронних торгів.

  Міністр повідомив про те, що Уряд одноголосно затвердив відповідне розпорядження.

  «Ця система з 1 травня буде впроваджена в чотирьох пілотних регіонах: у Києві, Дніпропетровській, Вінницькій та Львівській областях», - зазначив Павло Петренко.

  Міністр юстиції наголосив на тому, що систему електронних торгів з продажу конфіскованого майна планується впровадити на всій території України до кінця цього року.

  «Позитивними наслідками реалізації цього проекту стане викорінення корупції шляхом виключення посередників, які заробляють сотні мільйонів гривень на реалізації конфіскованого майна. Також це збільшить довіру до Державної виконавчої служби України, як органу, який здійснює виконання судових рішень», - підкреслив Міністр.

  За його словами, завдяки запровадженню системи електронних торгів, чиновників буде позбавлено можливості фізичного впливу на торги, їх результати чи зрив.

  «На сьогодні з усього обсягу арештованого майна, загальна вартість якого складає 20 мільярдів гривень, реалізується лише один мільярд. Це пояснюється відсутністю доступу громадян до різних видів майна. Система електронних торгів дасть змогу всім бажаючим дізнатися про продаж того чи іншого виду товару, який виставляється на торги, та взяти у них участь. Це автоматично збільшить кількість реалізованого майна та, відповідно, надходження до держбюджету», - підкреслив Павло Петренко.