• In English
 • У Мінагрополітики визначили найактуальніші законодавчі акти, які потребують удосконалення
  опубліковано 01 квітня 2014 року о 17:44

  1 квітня під керівництвом заступника Міністра аграрної політики та продовольства Андрія Дикуна відбулося засідання робочої групи з розробки і вдосконалення законодавства та інших нормативних актів, що регулюють діяльність молочної галузі України. До складу робочої групи увійшли представники Міністерства, бізнесу, недержавних організацій і незалежні експерти.

  Андрій Дикун заявив, що на сьогодні зміни в молочній галузі залежать від виробників і переробників молока. «З метою полегшення співпраці ми маємо в рамках робочої групи обговорити всі актуальні та необхідні на цей час законопроекти та знайти шляхи оперативного прийняття їх у Верховній Раді. Усі законодавчі ініціативи мають погоджуватись з бізнесом», - зазначив Андрій Дикун.

  Робоча група затвердила список найактуальніших законодавчих ініціатив, що вимагають оперативного доопрацювання та прийняття, а також персональний склад підгруп, відповідальних за їхню розробку.

  Так, серед найбільш важливих законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності харчових продуктів», який встановлює механізм простежуваності щодо безпечності та якості харчових продуктів згідно з вимогами європейського законодавства. Він дозволить створити належну систему контролю в сфері санітарних та фітосанітарних заходів, еквівалентну до системи ЄС.

  Погодження та прийняття ще одного проекту, розробленого Міністерством, продиктовано необхідністю гармонізації законодавства України із законодавством ЄС. Мова також йде про законопроект «Про корми», яким удосконалюється процес виробництва та обігу кормів, кормових добавок та преміксів, а саме - виключається застосування у виробництві кормів антибіотиків, генетично модифікованих та інших шкідливих організмів.

  Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» пропонує ідентифікувати всіх сільськогосподарських тварин на території держави. Він також на часі. Це надасть можливість нашій тваринницькій продукції повноцінно вийти на світові ринки та бути на них конкурентоспроможною.

  Законопроект «Про державний контроль у сфері забезпечення безпечності та якості харчових продуктів і кормів, благополуччя тварин» встановлює, яким чином буде здійснюватися контроль харчових продуктів тваринного походження (свіжого м'яса, молюсків, риби та рибних продуктів; сирого молока та молочних продуктів тощо).

  Також робоча група обговорила законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про молоко та молочні продукти» та інших законодавчих актів щодо посилення заходів боротьби з фальсифікацією молочних продуктів». Він буде поданий до розгляду в Парламенті вже у другому читанні. На доопрацюванні в профільному комітеті перебуває ще один законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення законодавства у сфері сільськогосподарської кооперації)».