• In English
 • На Дніпропетровщині вчителі мають змогу переатестуватися за допомогою мережі Інтернет
  опубліковано 01 квітня 2014 року о 15:14

  У Дніпропетровській області в рамках розвитку єдиного освітньо-інформаційного простору впроваджується проект з електронної атестації вчителів. На сьогодні у цьому проекті вже беруть участь 50 шкіл з Марганця, Новомосковська, Дніпропетровська, а також Солонянського району. Найближчим часом атестацію у електронному режимі зможуть пройти всі вчителі Дніпропетровщини. 11 квітня програма «Електронна атестація» буде переведена з рівня експерименту на обов'язковий загальнообласний. Про це повідомив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Демчик під час прес-конференції.

  Як розповів Олександр Демчик, вчителі проходять обов'язкову переатестацію один раз на 5 років. Також атестацію проходять бажаючі отримати кваліфікаційну категорію чи підтвердити або підвищити наявну. Відповідно від категорії чи звання, присвоєного педагогу, нараховуються надбавки до заробітної плати. Зазвичай ця процедура займала багато часу та сил педагогів.

  Головна мета впровадження програми «Електронна атестація» - спрощення процедури атестації та забезпечення прозорості даного процесу. Планується, що всі робочі матеріали педагогів, які надавалися для атестації в паперовому вигляді, будуть переведені в електронний формат.

  Кожен учитель матиме віртуальний особистий кабінет, де будуть розміщені: конспекти уроків, методичні розробки, сценарії учнівських заходів та відкритих уроків, а також списки учнів - учасників олімпіад, підготовкою яких займається педагог. Завдяки електронній атестації вчителям не потрібно буде протягом 5 років збирати звіти про свою роботу у паперовому вигляді. Також вчителі отримають можливість проходити самооцінку знань за спеціальними критеріями.