• In English
 • Обговорено питання співпраці ветеринарних служб в прикордонних районах на території Закарпаття
  опубліковано 31 березня 2014 року о 15:16

  Відбулась робоча зустріч із Генеральним консулом Словацької Республіки в Закарпатській області  Янкою Буріановою начальника Головного управління  ветеринарної медицини області Юрія Садварі. В ході розмови були порушені питання щодо епізоотичного стану на території краю. Зокрема, акцентовано на особливостях заходів, які проводяться на території області по недопущенню африканської чуми свиней.

  Дипломата сусідньої країни поінформовано про належний контроль за дотриманням ветеринарного законодавства суб’єктами господарювання, незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з утриманням, забоєм та переробкою тварин та продукції з них. Зокрема, йшлося про встановлення «закритого режиму» роботи в разі неможливості вживати вичерпних заходів для припинення їх діяльності, обстеження приватних господарств населення, де утримується свинопоголів’я. Відповідно, систематично продовжується роз’яснювальна робота серед населення по виконанню заходів профілактики африканської чуми свиней. Робота аналізується та узагальнюється відповідно до наданих доручень Головним державним інспектором ветеринарної медицини районів області.

  Також було обговорено питання щодо підтримання стабільної зони щодо протидії сказу диких м’ясоїдних в районах прикордонної зони із Словаччиною, Угорщиною та Польщею, де, відповідно, проводиться пероральна вакцинація з допомогою авіатранспорту в 2013-2014 роках на території Великоберезнянського, Воловецького, Перечинського та Свалявського районів. Вартість проведених робіт фінансується коштами Європейського Союзу.

  Домовилися також, що додатково будуть відпрацьовані механізми системи обміном інформації між двома службами; відновлені дружні зв’язки в галузі ветеринарії та здійснено обмін делегацій з метою посилення державного ветеринарно-санітарного контролю прикордонних районів.