• In English
 • МВС: Припинено діяльність 9 злочинних груп, які діяли у сфері грального бізнесу
  опубліковано 28 березня 2014 року о 17:03

  Загалом з початку року правоохоронцями припинено діяльність майже 500 гральних закладів, звідки було вилучено близько 2,5 тисяч одиниць грального обладнання. У зловмисників вилучено понад 2,2 мільйона гривень. Про це на брифінгу в Кабінеті Міністрів України повідомив Перший заступник Міністра внутрішніх справ України Володимир Євдокимов.

  У рамках протидії гральному бізнесу підрозділами МВС з початку року припинено діяльність 484 гральних закладів. Звідти було вилучено 2465 одиниць грального обладнання, у тому числі – 975 гральних автоматів, 721 одиниця комп’ютерної техніки, 23 столи для гри у покер та 725 тисяч гривень.

  За виявленими фактами організації гральних закладів слідчими відкрито 470 кримінальних проваджень за статтею 203-2 (Зайняття гральним бізнесом) Кримінального кодексу України. По 85 кримінальних провадженнях особам повідомлено про підозру в учиненні кримінального правопорушення. 67 кримінальних проваджень вже направлені до суду з обвинувальними актами.

  Правоохоронцями було припинено діяльність 9 груп з ознаками організованої злочинності. Ці групи діяли на території Дніпропетровської, Сумської, Полтавської, Харківської, Львівської, Херсонської, Чернівецької, Запорізької областей та в місті Києві. Зі 178 гральних закладів, які входили до гральних мереж, під час обшуків  вилучено понад 1,5 тисячі одиниць грального обладнання.

  Володимир Євдокимов навів кілька характерних прикладів виявлення фактів організації грального бізнесу. Зокрема, на Харківщині задокументовано діяльність злочинної групи, члени якої понад два роки організовували роботу гральних закладів. Правоохоронці провели понад півтора десятки обшуків, за результатами яких припинено діяльність 20 гральних закладів. Звідти вилучено близько 100 одиниць грального обладнання та понад півмільйона гривень.

  27 березня на Запоріжжі викрито злочинну групу у складі 9 осіб. Вони організували діяльність понад 50 гральних залів на території обласного центру. Під час обшуків у правопорушників вилучено понад 700 гральних автоматів та кошти у сумі понад 1,5 мільйона гривень.

  Володимир Євдокимов нагадав, що до 20 квітня цього року триває відпрацювання всієї території держави на предмет ліквідації об’єктів грального бізнесу. Він також зазначив, що нещодавно провів нараду, на якій розглядалося питання, як відмежувати нелегальний гральний бізнес від законного розповсюдження державної лотереї.

  Перший заступник глави МВС зазначив, що після 20 квітня спеціально сформовані групи з числа працівників МВС перевірять виконання регіональними підрозділами вказівки щодо виявлення та припинення діяльності гральних закладів. Крім того, Володимир Євдокимов наголосив, що за функціонування гральних закладів на обслуговуваній території працівники місцевої міліції нестимуть особисту відповідальність.