• In English
 • Мінрегіон: Створення саморегулівних організацій означатиме визнання державою зрілості професійної спільноти будівельників
  опубліковано 28 березня 2014 року о 13:45

  У Мінрегіоні відбулося засідання робочої групи з удосконалення законодавства у сфері будівництва, містобудування та архітектури під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Дмитра Ісаєнка.

  Серед інших учасники засідання розглянули питання законодавчого та нормативного регулювання делегування повноважень саморегулювальним організаціям у сфері архітектурної діяльності.

  Норми щодо запровадження саморегулювальних організацій у сфері архітектурної діяльності визначені Законом України «Про архітектурну діяльність». Саморегулювання передбачає розробку такими організаціями власних стандартів і правил будівельної діяльності, контроль за їх дотриманням та механізм відшкодування збитків, завданих споживачам внаслідок надання членами саморегулювальної організації товарів, робіт і послуг неналежної якості.

  За словами фахівців Мінрегіону, створення саморегулювальних організацій означатиме визнання державою зрілості професійної спільноти будівельників, архітекторів, проектувальників, їх здатності долучитися до регулювання свого професійного середовища.

  Мінрегіон веде сьогодні роботу над затвердженням Порядку реєстрації саморегулювальних організацій. Відповідний проект наказу – на стадії завершення. Він передбачатиме процедуру реєстрації саморегулювальних організацій у сфері архітектурної діяльності; порядок внесення відомостей про них до Державного реєстру саморегулювальних організацій; перелік документів, які подаються до Мінрегіону; підстави відмови у реєстрації тощо.

  Поряд з цим, робоча група напрацює  зміни до Закону «Про архітектурну діяльність» з метою більш чіткого визначення прав, обов’язків та загальних засад діяльності саморегулювальних організацій.

   

  Довідково

  Відповідно до Закону України «Про архітектурну діяльність», саморегулювальні організації (СРО) - неприбуткові  добровільні об'єднання фізичних та юридичних осіб за відповідним напрямом підприємницької  чи професійної діяльності, які в установленому порядку набули відповідного статусу. СРО визначають обов'язкові  для виконання всіма їх  членами правила і стандарти;   передбачають механізм відшкодування збитків, завданих  членами  СРО; можуть проводити професійну атестацію та залучатися до ліцензування членів СРО.

  Мінрегіон визначає порядок  реєстрації  СРО, забезпечує ведення Єдиного державного реєстру СРО та здійснює контроль за їх діяльністю.