• In English
  • Олександр Сич: Україні потрібні бібліотеки, готові працювати в інформаційному суспільстві
    опубліковано 28 березня 2014 року о 10:02

    «Бібліотечна справа в Україні потребує не лише впорядкування мережі закладів, але й надання їм якісно нової ролі з урахуванням досвіду провідних країн світу». Про це Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич заявив учора на нараді щодо стану розвитку бібліотек та бібліотечної справи.

    За оцінкою урядовця, модернізація галузі має початися з аудиту матеріально-технічної бази та рівня кадрової підготовки працівників галузі. «Ми маємо розуміти не тільки те, наскільки бібліотеки укомплектовані книжками, але й те, чи здатні вони надавати послуги відповідно до світових стандартів, а також виконувати функції, покладені на бібліотеку в сучасному інформаційному суспільстві, зокрема давати доступ до он-лайн-знань та пошуку в Інтернет», - зауважив Олександр Сич.

    Віце-прем’єр-міністр наголосив на потребі раціонального підходу до фінансування бібліотечної справи, забезпечення фахового менеджменту галузі та невідкладного удосконалення нормативної бази. «Модернізація галузі потребує координації зусиль на державному і громадському рівні, активного залучення коштів благодійників і поширення найкращого вітчизняного досвіду організації бібліотечної справи»,  - наголосив урядовець.