• In English
 • Арсен Аваков провів зустріч з Послом Великої Британії в Україні
  опубліковано 27 березня 2014 року о 18:31

  Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Великої Британії в Україні Саймоном Смітом. Метою зустрічі стало обговорення поточної ситуації в Україні, криміногенної обстановки в державі, розвитку двостороннього співробітництва у правоохоронній системі, реформування органів внутрішніх справ України тощо.

  Під час зустрічі з Послом Міністр внутрішніх справ наголосив на тому, що одним з найважливіших оперативних завдань, які стоять перед органами внутрішніх справ, є відповідь на питання суспільства щодо притягнення до відповідальності посадових осіб, які здійснювали злочини проти мирних громадян під час масових акцій протесту в Києві наприкінці минулого - початку поточного року.

  «Запевняю вас, що розслідування за цими фактами, а також іншими резонансними злочинами будуть зваженими і прозорими для правдивого інформування населення про їх результати», - наголосив голова правоохоронного відомства України.

  Крім того він зазначив, що позиція влади є безальтернативною: беззаперечна здача зброї, яка незаконно перебуває на руках у населення, а також боротьба з незаконними збройними формуваннями, що видають себе за політичні сили.

  Міністр також зауважив, що жодна держава не в змозі швидко впоратися самостійно з проблемами боротьби зі злочинністю, тим більше міжнародною та організованою.

  За словами Арсена Авакова, співробітництво правоохоронних органів України та Великобританії завжди було і буде на високому рівні. Це стосується обміну інформацією у сфері боротьби зі злочинністю, можливості для співробітників правоохоронних органів України брати участь у навчальних курсах на території Великобританії тощо.

  «Головним критерієм співпраці є взаєморозуміння і наближення правоохоронних органів до європейських стандартів, яких можна досягти шляхом відповідного реформування», - сказав Міністр та додав, що стратегічною метою реформування є поетапний перехід системи Міністерства внутрішніх справ в демілітаризоване і децентралізоване поліцейське відомство європейського зразка. «Ми зацікавлені в розвитку громадського моніторингу нашої діяльності, посилення заходів у сфері боротьби з корупцією», - зауважив голова відомства.

  Водночас Арсен Аваков розповів іноземному гостю про новостворену Національну гвардію України та її новий етап розвитку, що матиме позитивний вплив як на обороноздатність країни, так і на правоохоронну діяльність.

  «Таким чином, ведеться робота у всіх напрямках діяльності міліції для приведення її у відповідність з європейськими стандартами. І сьогоднішня злагоджена співпраця всіх органів влади України дозволяє використовувати це «маленьке вікно можливостей» для відповідного розвитку», - підкреслив Міністр.

  Він також запропонував Послу продовжити спільну роботу із залучення міжнародної технічної допомоги, ознайомлення з передовим досвідом роботи закордонних колег, розширення можливості навчання за кордоном, в тому числі, посилення мовної підготовки.