• In English
 • Делегація Держлікслужби України взяла участь в засіданні Європейської Фармакопеї
  опубліковано 27 березня 2014 року о 17:37

  У Страсбурзі (Франція) відбулася 148-ма сесія Комісії Європейської Фармакопеї на базі Європейського Директорату з якості лікарських засобів і охорони здоров’я Ради Європи (EDQM).

  Україну на цьому форумі представив заступник Голови Державної служби України з лікарських засобів А. Д. Захараш.

  На цій сесії фахівців України було включено до експертних груп, які працюють над затвердженням змін до фармакопейних статей  стандартів якості лікарських засобів.

  Також відбулася зустріч А. Д. Захараша з представниками Ради Європи, на якій обговорили питання впровадження автоматизованої системи відстеження лікарських засобів в обігу за допомогою нанесення унікального ідентифікатора (data-matrix коду). Представники EDQM підтвердили, що концептуально фахівці Держлікслужби України рухаються у правильному напрямі, і висловили сподівання, що Україні вдасться вчасно запровадити необхідні законодавчі зміни.

  Україна впроваджує відповідну Систему паралельно з країнами – членами Європейського Союзу, яку планується завершити одночасно у 2017 році, тим більше, що Україна нещодавно стала асоційованим членом Європейського Союзу.

  Нагадаємо, що Україна на сьогодні – єдина з країн-членів СНД є членом Європейської Фармакопеї.