• In English
 • Прикордонна авіація активно обстежує державний кордон
  опубліковано 27 березня 2014 року о 14:09

  Патрульна авіація Державної прикордонної служби України активно здійснює моніторинг державного кордону України. Всього за період активізації заходів обстежено майже 12,5 тис. км сухопутної ділянки державного кордону, 20 тис. км² акваторії Азовського та територіального морів, понад 40 тис. км² виключної (морської) економічної зони України. Під час моніторингу кордону прикордонною авіацією використовується допоміжна апаратура, яка дозволяє з високою точністю відслідковувати обстановку на місцевості.

  Лише вчора було обстежено близько 600 кілометрів українсько-російської та українсько-молдовської ділянок. Забезпечено відстеження майже 6 тис. км² територіального моря та виключної (морської) економічної зони України. Під час обльоту порушень сухопутної ділянки державного кордону екіпажі не виявили. 

  Разом з тим відмічається певна активізація кораблів ЧФ РФ на морських ділянках. Так, у північно-західній частині Чорного моря відслідковувалися 3 кораблі Чорноморського флоту Росії та 3 судна забезпечення Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз». Кораблі «Чорноморнафтогазу» під прапорами РФ базуються поблизу морських стаціонарних платформ. Ще 2 кораблі Чорноморського флоту перебували у західній частині Азовського моря. Усі судна рухалися у нейтральних водах та на суттєвому віддаленні від зовнішньої межі територіального моря України. 

  Державна прикордонна служба України відмічає, що останнім часом Росія значно посилила свою військову присутність у Чорному та Азовському морях. Кораблями і катерами Берегової охорони та флоту Росії проводяться активні маневри.