• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Уряду 25 березня 2014 року
  опубліковано 25 березня 2014 року о 16:08

  Доброго дня, шановні колеги!

  Хотів би Вам усім передати вітання від усіх мерів міст. Ми щойно мали зустріч, обговорювали питання місцевої реформи. Моя позиція незмінна: внесення змін до Конституції, ліквідація обласних державних адміністрацій, створення префектур, позбавлення органів прокуратури загального нагляду і передача функції загального нагляду префектам, які повинні бути на місцях, якщо ми дійсно хочемо змінити систему. Але про це окремо. Концепція буде затверджуватись на засіданні Уряду, я Вас проінформую.

  Шановні колеги, в нас сьогодні два дуже важливих блоки питань, які, власне кажучи, пов’язані один з одним. Йдеться про внесення змін до фінансового і бюджетного законодавства, яке потребує невідкладного прийняття українським парламентом. Мета цього пакету – це стабілізація державних фінансів, недопущення фактичного банкрутства, отримання програми з МВФ і отримання мільярдних кредитних ресурсів від країн-членів G-7, від ЄБРР, Світового банку, Європейського інвестиційного банку. Про це сьогодні буде доповідати Міністр фінансів О. Шлапак. Рішення непрості, але ці рішення треба було прийняти 20 років тому.

  Другий блок питань, хотів би, щоб, власне, з цього ми і розпочали, – це не просто зміна податкової системи, а, в першу чергу, зміна адміністрування податків, боротьба з податковими ямами, з ухиленням від сплати податків, з корупцією в податковій адміністрації і на митниці.

  Також боротьба з контрафактом, з "лівою" горілкою, з організованими злочинними угрупуваннями, які раніше контролювали митницю, податкову адміністрацію, органи стягнення податків, і де був збудований системний бізнес по викачуванню коштів з кишень українців.

  Як я Вам доповідав на минулому засіданні Уряду про те, що органи податкової і митної служб отримали чітку вказівку протягом двох тижнів стабілізувати надходження до державного бюджету і дати чіткі приклади роботи по боротьбі з корупцією, зі злочинністю в митній і податковій системах.

  Вчора ми мали нараду в розширеному складі за участю силових структур, за участю податкової і митної служб і податкової міліції, центрального банку, Мінфіну, Мін’юсту. Я просив би доповісти як Ігоря Олеговича, так і Віталія Петровича і Володимира Петровича про те, що зараз відбувається в країні, які здійснені реальні кроки по знищенню податкових ям і по притягненню до кримінальної відповідальності тих, хто грабували український бюджет.

  ***

  Також хотів би коротку інформацію про те, що буде змінено в адмініструванні податків і в спрощенні як податкової системи, так і в спрощенні роботи для українських підприємців.

  Я звертаюся з проханням до шановного Першого заступника Генерального прокурора Миколи Ярославовича, щоб органи прокуратури задіяли весь свій ресурс для того, щоб були притягнені до відповідальності, в тому числі високопосадовці, які чи сьогодні, чи вчора мають відношення до розкрадання коштів і до організованих злочинних угрупувань.

  Також я хотів би окремо звернутися зараз до Міністра фінансів, до керівництва податкової митниці з декількох питань.

  Перше. Вадиме Петровичу, це ваше завдання: у країні повинна бути створена служба фінансових розслідувань. Податкова міліція повинна бути ліквідована. Функції, які не притаманні МВС і СБУ, і я ціную позицію, Арсене Борисовичу, що ми попередньо говорили, а саме боротьба з економічними злочинами повинна бути передана в Службу фінансових розслідувань, як і відповідний департамент СБУ. Повинен бути один єдиний орган, який займається боротьбою з податковими правопорушеннями, а не хабарництвом і стягненням коштів з бізнесменів.

  Тому я прошу підготувати концепцію формування Служби фінансових розслідувань і підготувати відповідні проекти законів для того, щоб український парламент невідкладно це розглянув.

  Друге – що стосується ПДВ. Як мені доповіли спеціальні служби, протягом лютого колишнім керівництвом Міндоходів було відшкодовано 5 млрд. грн. ПДВ, які пішли у невідомому напрямку. По-перше, їх потрібно знайти.

  По-друге, що стосується ПДВ. Нам треба поповнити обігові кошти підприємств, яким не відшкодовують ПДВ. Іншого шляху, ніж емісія ОВДЗ, під які можна отримати стовідсоткові кошти Національного банку, немає. Бізнес повинен отримати інструмент, і завдяки цьому інструменту він повинен отримати можливість поповнити обігові кошти. Ніяких казначейських векселів та інших витівок, які були зроблені попередньо владою, неприпустимі. Усім рівні умови, державні цінні папери, зрозумілі підстави випуску для того, щоб наповнити економіку живими коштами.

  Третє. Щодо акцизів. Володимире Петровичу, Ігоре Олеговичу, якщо ми далі будемо іти шляхом акцизної марки, то це шлях у нікуди. Переведення всього обліку підакцизних товарів виключно в електронну форму. Є міжнародний досвід. Наскільки мені відомо, в країнах-членах ЄС є низка провідних країн, які започаткували електронний облік підакцизних товарів. Якщо ви зв`яжете цей облік з вашим обліком по ПДВ, у вас тоді буде реальна картина, яка дасть можливість не уникати сплати податків.

  І наостанок, що стосується кадрових призначень у ваших відомствах. Я застерігаю політичні сили щодо втручання у діяльність митної і податкової служб. Позиції політичних сил повинні висловлюватися в парламенті і на виборах.

  Що стосується діяльності цих органів, то це виключно ваша відповідальність, ви приймаєте кадрові рішення і ви несете відповідальність за прийняття цих кадрових рішень. Тому квоти, партії, громадські організації і об`єднання мають право здійснювати загальний контроль, як це передбачено законом, але я не допущу формування акціонерних товариств у податкових, митних чи в будь-яких інших органах.

  Дякую пресі за увагу!