• In English
 • Виступ заступника Міністра закордонних справ України Данила Лубківського під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі, 25 березня 2014 р.
  опубліковано 25 березня 2014 року о 16:00

  Після довгої перерви в українсько-російському діалозі, спричиненої агресією Росії, вдалося встановити діалог на високому рівні.

  Міністри закордонних справ А.Дещиця та С.Лавров провели зустріч в рамках Гаазького саміту.

  Це позитивний крок, але ще не шлях до нормалізації.

  Нормалізація - неможлива, допоки територія України залишається окупованою.

  Але це шлях до того, щоб уникнути розростання конфлікту та кровопролиття.

  Ми використали зустріч, щоб довести нашу чітку позицію.

  Сподіваюся, Міністр Лавров матиме своє слово в цьому конфлікті з російського боку – не лише «Калашніков».

  Ми бачимо, що міжнародний тиск на Росію зростає. Світові лідери вирішили припинити участь Росії в групі провідних розвинутих держав. Санкції розширюються. Рейтингове агентство Fitch знизило прогнозні показники щодо економічного розвитку Росії. Впевнений: це лише початок, якщо керівництво Росії не отямиться.

  Місія МВФ в Україні сьогодні завершує свою роботу. Наскільки я розумію, зустрічі з українськими міністрами були успішними. Обидві сторони зорієнтовані на практичний результат. Це означає, що обіцяні нинішнім Урядом реформи набувають дедалі помітніших обрисів.

  Ситуація в Криму залишається складною. Згідно з рішенням РНБО України наші військові частини в Криму будуть передислоковані.

  Люди в Криму зазнають побиття  і тортур. Російські військові викрадають людей. Забирають українську власність. Це вкотре підтверджує, що міжнародний тиск на Москву є необхідним як ніколи.

  Інша тенденція, яка нас турбує – Росія продовжує нарощувати свої війська на кордоні з Україною. В Росії кажуть, що нібито військові навчання завершилися, однак російські солдати не повертаються на місця своєї постійної дислокації.

  Ми готові захищати Україну. Виконуючи це завдання, ми розраховуємо на підтримку світу. Ми проводимо активну діяльність у рамках ООН та інших міжнародних структур.

  Попри дії Росії, ми користуємося широкою підтримкою міжнародної спільноти народів. І ми плануємо цю підтримку розширювати.