• In English
 • У столиці нагородили переможців театральної премії "Київська Пектораль"
  опубліковано 25 березня 2014 року о 15:36

  Традиційно напередодні Міжнародного дня театру у столиці відбулася урочиста церемонія вручення театральної премії «Київська Пектораль». За результатами театрального сезону 2013 року експерти визначили переможців у 14 номінаціях.

  Так, у номінації «За кращий акторський дебют» премію отримав Владислав Писаренко за роль у виставі «Потвора» (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра).

  Найкращим пластичним вирішенням вистави стала робота Ольги Семьошкіної у постановці «Morituri te salutant» (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка).

  У номінації «За кращу сценографію» перемогу здобув Олександр Друганов з виставою «Morituri te salutant» (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка).

  Найкращою музичною концепцією вистави визнано роботу Сусанни Карпенко у спектаклі «Morituri te salutant» (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка).

  «За краще виконання жіночої ролі другого плану» премію отримала Валерія Чайковська за роль у виставі «Шиндай» (Київський академічний театр на Липках).

  Василь Баша переміг у номінації «За краще виконання чоловічої ролі другого плану» у виставі «Morituri te salutant» (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка).

  Надія Кондратовська перемогла у номінації «За краще виконання жіночої ролі» у виставі «Обіцянка на світанку» (продюсерська компанія «Доміно-арт»).

  «За краще виконання чоловічої ролі» премію отримали Олексій Вертинський у виставі «Загадкові варіації» (Київський академічний Молодий театр) та Міністр культури України Євген Ніщук у моноспектаклі «Прекрасний звір у серці» (Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я»).

  У номінації «За кращу режисерську роботу» переміг Дмитро Богомазов у виставі «Morituri te salutant» (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка).

  Найкращою музичною виставою визнано «Лебедине озеро. Сучасна версія» (Киів-модерн-балет) Раду Поклітару.

  Премію за найкращу виставу малої сцени отримав спектакль «Прекрасний звір у серці» (Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я»).

  Спектакль «Принцеса Лебідь» Київського академічного Молодого театру визнано найкращою дитячою виставою.

  Премію у номінації «За кращу драматичну виставу» отримав спектакль «Morituri te salutant» (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка).

  У номінації «За кращий режисерський дебют» перемогла Валентина Сотніченко з виставою «Потвора» (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра).

  Крім того, лауреатом «Київської Пекторалі» у номінації «За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва» стала народна артистка України Неоніла Білецька.

  Усі переможці отримали дипломи, пам’ятні пекторалі, а також грошові премії у розмірі 8 тисяч гривень.

  Нагадаємо, що театральну премію «Київська Пектораль» засновано 1992 року Київським відділенням Спілки театральних діячів України (нині Національна спілка театральних діячів України), а згодом, як співзасновник, долучилося Головне управління культури КМДА (нині Департамент культури).

  Загалом на початку 90-х років у світовому театральному просторі французька премія «Фелікс» була чи не єдиною подібною нагородою. На відміну від «Київської Пекторалі» російські премії «Золота маска», «Кришталева Турандот», «Чайка» та інші з’явилися значно пізніше, взявши її за приклад.

  Уперше «Київську Пектораль» вручали 27 березня 1993 року в Міжнародний день театру за підсумками сезону 1991-1992 років. Примітно, що перерви у врученні київського театрального «Оскара» не було жодного разу за всі роки.