• In English
 • Максим Бурбак: Укрпошта повинна бути достойним конкурентом бізнесовим структурам на цьому ринку послуг
  опубліковано 25 березня 2014 року о 10:16

  На Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» чекає реформа: від реструктуризації до запровадження нових послуг. Про це під час наради з питань покращення ефективності роботи Укрпошти за участю представників профспілкових організацій та поштовиків повідомив Міністр інфраструктури України Максим Бурбак.

  Як зазначив голова Профспілки працівників зв’язку України Микола Стародуб, на сьогодні Укрпошта перебуває у досить складному економічному стані, оскільки у попередні роки дуже мало приділялось уваги державній підтримці та розвиткові підприємства. Відтак відділення Укрпошти мають застарілу технічну базу, надають послуги за заниженими тарифами з доставки періодичних видань, втратили свої позиції як соціального суб’єкта щодо виконання функцій з виплати та доставки пенсій й інших соцвиплат. Крім того, не на користь підприємству й закупівля за високими цінами товарів першої необхідності з подальшою їх реалізацією листоношами.

  Міністр інфраструктури зауважив, що новому керівнику Укрпошти доведеться реформувати галузь поштового зв’язку й повернути довіру населення до роботи поштових відділень.

  «Я шукаю людину, яка візьметься за реформування Укрпошти, відновлення її статусу, і яка запропонує першочергові кроки у цьому напрямку. Це повинна бути людина зі знанням поштової справи і яка хоче знищити корупційні схеми», - сказав Максим Бурбак.

  За його словами, передусім буде проведено оптимізацію центрального апарату Укрпошти та обласних управлінь. Вивільнені кошти спрямовуватимуться на заробітну плату інших працівників, у тому числі листонош. Також буде проведено децентралізацію – повноваження по управлінню, у тому числі це стосується закупівель, передаватимуться на обласний рівень.

  Максим Бурбак закликав фахівців Укрпошти, представників профспілки надсилати свої пропозиції та поради стосовно відродження ефективності функціонування цього державного підприємства.

  «Наша перевага – розгалужена мережа поштових відділень. Її треба підтримувати і стимулювати. Першочергово – відновлюємо старі позиції і впроваджуємо нові послуги, бо лише так зможемо гідно конкурувати», - наголосив Міністр інфраструктури.