• In English
 • ЮНІСЕФ допоможе МОЗ наблизити систему державних закупівель до кращих світових стандартів
  опубліковано 24 березня 2014 року о 20:00

  ЮНІСЕФ допоможе Міністерству охорони здоров’я наблизити систему державних закупівель до кращих світових стандартів. Про це йшлося під час зустрічі Міністра охорони здоров’я України Олега Мусія з головою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо.

  За словами Юкіе Мокуо, робота фонду в Україні базується на «трьох китах». Це допомога в організації закупівель імунобіологічних препаратів, сприяння охороні здоров’я материнства і дитинства та організація комунікацій в цих напрямків. Але особливу увагу фахівці ЮНІСЕФ приділяють саме питанням закупівель вакцин.

  «Системі державних закупівель імунобіологічних препаратів, що нині діє в МОЗ України, притаманні корупційні риси, у них відсутні планування та прогнозування. Тому Україна закуповує вакцини в 2-3 дорожче ніж цивілізовані країни світу. ЮНІСЕФ володіє ексклюзивною системою оцінки державних закупівель і готовий поділитися цими напрацюваннями з фахівцями МОЗ України аби підвищити ефективність тендерної політики та наблизити закупівлі в сфері охорони здоров’я до кращих світових стандартів» - запропонувала Юкіе Мокуо.

  Олег Мусій високо оцінив ініціативу фонду в Україні та завірив Юкіе Мокуо, що МОЗ України й надалі буде поглиблювати та розширювати співпрацю. Взірцем такої плідної роботи ЮНІСЕФ та Міністерства він назвав проект «Лікарня доброзичлива до дитини», реалізація якого значно підвищила якість турботи про маленьких пацієнтів.

  «Досвід ЮНІСЕФ для нас важливий та безцінний у збереженні здоров’я дітей, планування сім`ї, поліпшення демографічної ситуації. Тому ми покладаємо надію на допомогу фонду, зокрема, в підготовці нового Національного календаря щеплень, розбудові мережі перинатальних центрів та профілактики захворювань серед дітей та підлітків» - зазначив Олег Мусій.

  В одній з районних лікарень Буковини зібрали понад чотири тисячі гривень для родичів героїв Небесної сотні

  Колектив Кіцманської центральної районної лікарні, що на Буковині, організували збір коштів для допомоги родичам загиблих на Майдані буковинців. Зібрані гроші кіцманчани передали дружині Василя Аксеніна та матері Олександра Щербанюка.

  За словами голови профкому лікарні Петра Осадчука, ініціатива збору коштів для допомоги родичам буковинців, які належать до Небесної сотні, надійшла від Чернівецького обласного обкому профспілки працівників охорони здоров’я і медичний колектив закладу виявив бажання долучитися до акції. До збору коштів активно долучилися всі відділення медичного закладу і медики лікарні загалом зібрали понад чотири тисячі гривень.