• In English
 • Від 60 до 80 українських морпіхів захоплені та утримуються російськими окупантами у Феодосійському морському порту
  опубліковано 24 березня 2014 року о 10:07

  Сьогодні, 24 березня, близько 04.20 російські окупанти у Криму, грубо порушивши попередні домовленості про проведення переговорів щодо перемир’я, розпочали штурм розташування 1-го окремого Феодосійського батальйону морської піхоти Військово-Морських Сил ЗС України.

  З початком штурму на територію української військової частини з двох вертольотів Мі-8 висадився російський десант. Підтримку висадки з повітря здійснювали пара російських Мі-24.

  Захоплення військової частини відбувалося з використанням світло-шумових гранат та автоматичної зброї, у тому числі кулеметів. Військові ЗС Російської Федерації оточили периметр батальйону, двома БТРами перекрили дорогу до нього та почали захоплення будівлі казарми.

  З 6.00 з території батальйону морської піхоти вийшло кілька вантажних автомобілів УРАЛ зі зв’язаними українськими морпіхами на борту. За попередньою інформацією, травми різного ступеня важкості в результаті штурму отримали кілька українських військових. Найбільше постраждали командир батальйону підполковник Дмитро Делятицький та заступник по роботі з особовим складом майор Ростислав Ломтєв, яких нападники повалили на землю та били ногами в обличчя. Після чого цих двох українських офіцерів на гелікоптері вивезли у невідомому напрямку.

  Російські військові не дозволили доправити постраждалих військовослужбовців ЗС України до лікувальних закладів для надання необхідної медичної допомоги.

  На даний час від 60 до 80 українських морпіхів затримані та знаходяться фактично у полоні російських військових на території Феодосійського морського порту. На них здійснюється постійний психологічний тиск.

  За словами військовослужбовців батальйону морської піхоти, основною вимогою російських загарбників є примусове вивезення з території Криму на материкову Україну офіцерів української військової частини. Лише після цього з полону будуть відпущені решта особового складу.

  Керівництво Міністерства оборони та Збройних Сил України висловлює українським морських піхотинцям слова гордості за стійкість, мужність, патріотизм та відданість Присязі Українському народу.

  Військовослужбовці Збройних Сил України, які проходять службу в Криму, є Справжніми Героями для кожного українця.

  «Жоден з військовослужбовців у КримуПатріотів своєї держави, та їхні родини не будуть залишені» – такою є офіційна позиція керівництва Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.

  Сьогодні на найвищому рівні розглядається питання щодо надання кожному з них статусу «учасника бойових дій», забезпечення інших гарантій та соціальних пільг.