• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Уряду 23 березня 2014 року
  опубліковано 23 березня 2014 року о 15:01

  Шановні члени Уряду, шановні присутні!

  Для початку декілька інформацій

  Вчора ми мали зустріч з Міністром фінансів, з місією Міжнародного валютного фонду.  Я тому скасовую свою поїздку до Гааги, тому що завтра треба далі проводити переговори для завершення програми з МВФ. Сьогодні ми будемо обговорювати низку питань, які стосуються законопроектів, які треба буде розглянути в парламенті. Тому я хотів би, щоб ми сьогодні пройшли всю ідеологію наших домовленостей з Міжнародним валютним фондом і ще раз подивилися по проектах документів, і завтра-післязавтра провести остаточні переговори з місією МВФ, щоб вийти на остаточне рішення.

  Друге, що сьогодні треба зробити. Шановні колеги, нагадую всім, що нам треба вводити безвізовий режим з країнами-членами Європейського Союзу. Є два документи, які необхідно терміново прийняти для переходу до другої стадії безвізового режиму. Єдине, що я хотів би з міністром переговорити по затвердженню біометричних паспортів, щоб у нас не було ніякої корупції у виготовленні паспортів, як було при попередній владі. Тому що я знаю, що там є одна компанія, яка має право власності на ці паспорти, і ми повинні викорінити заробляння грошей на українцях через продаж майже позолочених паспортів.

  Третє питання, яке стосується наших військових. Олександре Віталійовичу, це Вас стосується в першу чергу. Я вимагаю, щоб завтра було профінансовано кошти, які необхідні для додаткової мобілізації і фінансування Міноборони. Знаю всі проблеми, які у нас є, проблем багато, але наші військові, які залишилися зараз в оточенні російського військового контингенту, потребують допомоги. Це перше.

   І друге – армія. Армія, яка невідкладно потребує того, щоб ми завершили заходи з мобілізації, хоча б підготували значну частину наших військовослужбовців до несення військової служби.

  Окремо також хотів би зазначити, що сьогодні в нас нарешті буде розглядатися законопроект ро державні закупівлі". Це найбільш корумпована сфера української державної влади, яка протягом року, за різними оцінками, вимивала до 300 млрд. загалом. Це загальний оборот у сфері державних закупівель.

  Тому наше завдання сьогодні – прийняти цей законопроект, який повинен відповідати європейським стандартам: всі закупівлі повинні бути в Інтернеті, всі компанії прозорі, всі тендери повинні відбуватися виключно за попереднім інформуванням, у всіх повинно бути право взяти участь у цьому тендері, і вся громадськість, вся країна повинна знати, хто, на яких підставах, чому, на яких умовах виграв чи програв той чи інший тендер. Тому цей законопроект повинен бути в парламенті вже наступного тижня. І я буду звертатися до парламенту проголосувати його невідкладно.

  Що стосується пакету економічних законів, які треба буде вносити до Парламенту, про які я вже неодноразово заявляв. Ми сьогодні проведемо таку експертну розмову членів Кабінету Міністрів України, тому що всі закони є дуже складні. І одразу попереджую, що сприйняття їх буде не найкраще. Але такі сьогодні економічні умови, і цей 2014 рік повинен стати роком того, щоб Україна застабілізувала свою ситуацію, і про економічне зростання навіть не може йти мови, тому що те, що зробив Уряд Азарова і Януковича – вони довели країну до повного і тотального банкрутства. І зараз ми фактично з нашими західними партнерами вживаємо всі можливі кроки для того, щоб не допустити протермінувать по наших зовнішніх виплатах, не допустити протермінувать по соціальних виплатах. Хоча ситуація вкрай і вкрай складна.

  Окремо хотів би звернутися до керівників, фактичних керівників, митниці і податкової служби. Це було два керівники, які призначені за поданнями бізнес-асоціації і підприємницького середовища, і ми покладаємо на них великі сподівання. Але великі сподівання означають наступне: якщо я буду читати в Інтернеті про те, що не подолані всі схеми, які існували за попередньої влади, то я буду приймати кадрові рішення.

  У нас немає часу на розкачку, в нас немає часу на те, щоб проходити "курс молодого бійця" в органах державної влади. Тому моя чітка вимога – негайно збільшити доходи державного бюджету через детінізацію економіки і закрити всі дірки на митниці. Я по телефону вже з фактичним керівником Державної митної служби розмовляв. Я даю два тижні на повне і тотальне виправлення ситуації. Це стосується всіх митниць, це стосується всього перетину митного країну України. Час йде, а грошей поки що в державному бюджеті немає.

  Це ті завдання, які потребують невідкладного реагування.

  Що стосується безпекової ситуації, то Уряд вжив жорстких заходів по боротьбі з злочинністю, бандитизмом і, в тому числі, організованою корупцією. Міністерство внутрішніх справ і силовий блок спрацювали на захист законності і правопорядку. І певен, Арсене Борисовичу, що МВС буде і далі працювати над тим, щоб притягати до відповідальності колишніх чиновників, і окремо зазначу, щоб притягати до відповідальності сьогоднішніх нових чиновників. Ніяких політичних кольорів. Документування, арешти і передача матеріалів до суду, чи це чиновники минулої влади, чи це сьогоднішня влада, чим швидше і ефективніше буде працювати правоохоронна система – тим більше шансів у нас не просто поламати корупцію, але ще і бюджет наповнити і забезпечити відповідні соціальні стандарти, і саме основне – очистити владу від цієї зарази, яка живе в українській політичній системі останніх 20 років.

  Володимире Борисовичу, ми з Вами проводили нараду з приводу розміщення людей, які будуть виїжджати з території АР Крим. Дуже важливо, щоб Ви зробили чітку прес-конференцію про те, куди телефонувати, відповідальна людина, де приймають, де можна отримати соціальну допомогу, який розмір цієї соціальної допомоги, де можна стати на облік в центрі зайнятості, яку можна отримати роботу. До Міністра освіти і науки: де можна влаштувати дитину в дитячий садок, школу, незалежне тестування.

  Тобто я прошу в понеділок, Володимире Борисовичу, під Вашим керівництвом Ви, Міністр освіти і науки, Міністр соціальної політики, втрьох вийдіть з чітким планом, щоб людина, побачивши вашу прес-конференцію, зрозуміла: кому зателефонувати, до кого звернутись, де її приймуть – і МОЗ також, – де буде він прописаний, де буде вчитися дитина. Щоб не було ні у кого непорозумінь з цього приводу.

  Це наші люди, наші громадяни. Тим більше, якщо буде прийнято рішення по українських військових, то це сім'ї військових. Тому маєте 24 години на те, щоб обнулити і дати чітку інформацію. Так само керівники облдержадміністрацій, Володимире Борисовичу, по 16-ти областях, про які Ви сказали, якщо мені не зраджує пам'ять, там 23 тис. тоді було місць – кожен керівник адміністрації сьогоднішнім розпорядженням Уряду, персональна відповідальність за долю кожної людини.