• In English
 • Глава Уряду України зустрівся із Прем'єр-міністром Канади
  опубліковано 22 березня 2014 року о 16:23

  У суботу, 22 березня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зустрівся із Прем’єр-міністром Канади Стівеном Гарпером, який перебуває в нашій державі з візитом.

  Характеризуючи відносини між двома країнами, Арсеній Яценюк зазначив, що Україна та Канада «з одного боку, розташовані дуже далеко одна від одної, а з іншого – ми дуже близькі».

  Він нагадав, що в Канаді проживає велика українська діаспора: «Тож ми фактично родичі», - звернувся Глава Уряду до Стівена Гарпера.

  «Ми цінуємо підтримку Канадою суверенітету і територіальної цілісності України. Ви були першими, хто ввів санкції, ви були першими, хто показав дуже сильну підтримку та мудро й сміливо діяв для захисту незалежності України», - сказав він.

  Арсеній Яценюк висловив переконання в успішності двосторонньої співпраці України та Канади.

  Стівен Гарпер наголосив, що Канада є відданим партнером України з перших днів незалежності нашої держави, адже Оттава першою серед західних столиць визнала нашу державність. Він запевнив, що й в умовах сьогоднішніх надзвичайно складних викликів, які постають перед українським народом, Канада готова максимально сприяти зусиллям українського Уряду, яке спрямоване на відстоювання суверенітету і територіальної цілісності України.

  «Ви завжди можете покладатися на солідарність та партнерство Канади. Це важливо для народу Канади, й ми сьогодні перебуваємо в Україні, аби показати це», - зазначив Стівен Гарпер.

  Під час зустрічі було обговорено шляхи подолання наслідків агресії щодо України та шляхи підтримки України з боку Канади.

  Прем’єр-міністр Канади передав Арсенієві Яценюку прапор України, який 4 березня був вивішений замість національного стяга на головному флагштоку парламенту Канади на знак підтримки народу України.