• In English
 • У МОН презентували проект Концепції реформування системи ліцензування та акредитації у вищій освіті
  опубліковано 21 березня 2014 року о 17:30

  21 березня 2014 року відбулася зустріч Міністра освіти і науки України Сергія Квіта з представниками інститутів громадянського суспільства, на якій розглядалися шляхи подальшої співпраці та проведено громадське обговорення проекту Концепції реформування системи ліцензування та акредитації у вищій освіті України (у рамках виконання Програми «100 днів Міністерства освіти і науки України»).

  У зустрічі взяли участь перший заступник Міністра Інна Совсун, керівник експертної групи з розробки Концепції Трас Фініков, близько 150 представників освітянської громадськості, вищих навчальних закладів України, Федерації роботодавців України, Національного Темпус-офісу в Україні,  центральних органів виконавчої влади та інших установ і організацій.

  Сергій Квіт зазначив, що проект Концепції реформування системи ліцензування та акредитації у вищій освіті України була розроблена не тільки МОН, а також групою фахівців, які надали свої пропозиції.

  Презентуючи Концепцію реформування системи ліцензування та акредитації у вищій освіті України керівник експертної групи Тарас Фініков повідомив: «Концепція була створена експертною групою на запит Міністерства. Система ліцензування і акредитації, яку ми знаємо, створювалася більше 20 років і останні радикальні кроки з її перебудови – це рубіж 2000-х років. З того часу ця система не мала ніякого реального розвитку».

  «Проект Концепції передбачає, у першу чергу, переведення ліцензування і акредитації з інструменту контролю і моніторингу з боку Міністерства на базову технологію підвищення якості навчання у вищих навчальних закладах. Тобто переорієнтувати взагалі за напрямом цю систему. По-друге, маємо в цій Концепції можливість визначити напрями розвитку ліцензійно-акредитаційної системи, особливо підкреслити якісні зміни. По-третє, у цій Концепції ми спробували окреслити алгоритм тих змін, які мають відбутися в системі», - наголосив Тарас Фініков.

  Нагадаємо, що проект Концепції реформування системи ліцензування та акредитації у вищій освіті України розміщений у рубриці «Громадське обговорення». Запрошуємо до подальшого обговорення та надання зауважень і пропозицій.