• In English
 • Голова КМДА: Київ не має боргів із виплати зарплатні бюджетникам та прострочених кредитів
  опубліковано 21 березня 2014 року о 17:04

  Київ не має прострочених заборгованостей із виплати зарплати працівникам бюджетних установ та вчасно здійснює виплати по кредитним зобов’язанням. Про це заявив голова Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко.

  «Ми вчасно сплачуємо зарплати, боргів і нарікань не маємо. Це захищені статті бюджету. Те ж саме стосується придбання медикаментів та продуктів харчування для медичних закладів», – зазначив він.

  Щодо обслуговування міського боргу – у бюджеті Києва закладено 1,35 млрд. на ці витрати, що відповідає Бюджетному кодексу України (за нормами Кодексу доля коштів на обслуговування боргів не має перевищувати 10% міського бюджету).

  «Ми йдемо за графіком. Близько 40 мільйонів доларів США цього року сплачуємо за євробондами 2005 та 2011 року. Це чотири платежі протягом року по 10 мільйонів доларів – перший Київ уже погасив. Наступний платіж за графіком планується у травні. Крім того, у 2009 році Київ за постановою Кабміну брав 5-річний кредит на компенсацію різниці у тарифах – 1,2 мільярд гривень. На початок цього року у нас залишився борг лише перед банком «Хрещатик» у 220 мільйонів гривень, половину з якого ми вже виплатили.

   На разі маємо борг лише 110 мільйонів гривень, крайній термін щодо його сплатиу кінці червня. Ми маємо стабільні надходження до загального фонду бюджету і станом на сьогодні я не бачу перешкод, аби погасити цей кредит вчасно», – наголосив Володимир Бондаренко.

  Також він повідомив, що на листопад 2014 року заплановане погашення облігацій внутрішнього займу на суму 2,6 млрд. грн., які були випущені у 2012 році.

  «Щодо цих виплат – ми маємо стратегію, погоджену із Міністерством фінансів, тож усі боргові зобов’язання міста будуть виконані вчасно та в повному обсязі. Місто Київ має на вітчизняному і міжнародному рівні репутацію дисциплінованого позичальника.

  Сьогодні нам необхідні додаткові коштибільше 2 млрд. грн. – на фінансування прибирання центру Києва, на медикаменти та на надбавки бюджетникам. Але це питання ми також вирішуємо з Мінфіном», – зазначив він.