• In English
  • Боротьба з корупцією - наріжний камінь для поліпшення інвестиційного клімату в Україні
    опубліковано 21 березня 2014 року о 17:00

    Український народ не хоче миритися з корупцією в країні, саме це стало однією з причин, що збурили людей організувати Майдан. Тому зараз влада повинна вжити рішучих заходів, щоб це явище якнайшвидше зникло з життя українців. На цьому наголосив у своєму виступі Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета у ході брифінгу «Боротьба із корупцією: практичний підхід». Цей захід був організований Transparency International Ukraine у рамках днів Великої Британії в Україні.

    «Корупція стала однією з причин Майдану. Люди більше не готові з цим жити. Прозорість, відкритість, дерегуляція, усунення перепон для бізнесу, економічна свобода, захист прав власності, боротьба з корупцієюосновні напрямки дій влади для того, щоб українці могли використати свої бізнесові можливості на повну. Для мене у цій роботі  завжди буде важливою думка громадських активістів», - сказав Павло Шеремета.

    Він наголосив, що вітає ініціативу, започатковану українським бізнесом, «ні гривні на корупцію», хоча разом з тим відзначив, що для того, аби вилікувати суспільство від «пухлини» корупції, необхідне не тільки «хірургічне втручання», яке здійснить влада, а й тривалий «терапевтичний період», який потребує спільних зусиль усього українського суспільства і піде на користь інвестиційному клімату, оздоровить національну економіку і суспільство у цілому.

    «Подолання корупції, введення європейських стандартів ведення бізнесу поліпшать інвестиційний клімат і створять передумови для зростання бізнесу і країни в цілому», - висловив упевненість і президент Європейської бізнес асоціації Томаш Фіала.

    У заході взяли участь українські експерти і провідні британські спеціалісти, які презентували свій закон «Про хабарі»  від 2010 року. У ході обговорення британський документ було порівняно із чинним антикорупційним законодавством України, а також надані фахові пропозиції для удосконалення останнього, беручи до уваги британський досвід.