• In English
 • Фрегат "Гетьман Сагайдачний" завершив охорону морських кордонів України та повернувся в порт Одеса
  опубліковано 21 березня 2014 року о 15:02

  З 14 по 21 березня з метою охорони морських кордонів України фрегат “Гетьман Сагайдачний” здійснював патрулювання у визначеному районі Чорного моря.

  Протягом виконання державних завдань екіпажем фрегата було виявлено чотири військових кораблі та два вертольоти вогневої підтримки Мі-35 Чорноморського флоту Російської Федерації, які без будь-яких на це підстав намагалися перетнути морські кордони України.

  Незважаючи на переговори з командирами військових кораблів та попередження їх про перебування в територіальних водах України, кораблі ЧФ РФ не змінювали курс та продовжували рух. У зв’язку з цим на українському фрегаті була оголошена бойова тривога. Командиром корабля було прийнято рішення на зближення з кораблями-порушниками з метою змусити їх залишили територіальні води України. Завдяки рішучим та злагодженим діям екіпажа фрегата “Гетьман Сагайдачний” російські кораблі відступили в нейтральні води. Корабельна зброя під час морських маневрів не застосовувалася. 

  «Екіпаж фрегата “Гетьман Сагайдачний” вкотре підтвердив спроможність виконувати поставлені завдання», — зазначив командир фрегата “Гетьман Сагайдачний” капітан 1 рангу Роман П’ятницький.

  Особовий склад корабля залишається вірним Присязі та готовий до взірцевого виконання військового обов’язку.