• In English
 • А. Максюта провів зустріч з представниками німецької консультативної групи з питань економічних реформ
  опубліковано 21 березня 2014 року о 10:43

  Перед Україною стоять великі економічні виклики. Як мінімізувати негативні фактори, як виводити економіку країни з стагнації і яких реформ потребує в першу чергу українська економіка обговорювали фахівці Міністерства економічного розвитку і торгівлі України на чолі з першим заступником Міністра Анатолієм Максютою на зустрічі з представниками німецької консультативної групи з питань економічних реформ.

  Німецькі експерти, за ініціативи яких відбулася ця зустріч, представили українським фахівцям дослідження. Де, зокрема, йдеться про порядок денний економічних реформ в Україні.

  У ході зустрічі була висловлена думка, що реформи нададуть Україні необхідного поштовху, щоби запрацювали механізми економічного розвитку. Найважливішим серед таких механізмів є сприятливий інвестиційний клімат, тому саме цьому питанню треба приділяти увагу в першу чергу. Так само влада повинна навести лад у таких важливих для нормального розвитку бізнесу сферах, як бухгалтерський облік і оподаткування, трудовий кодекс, антимонопольне законодавство, здійснити галузеві реформи, а також знизити бюрократію та подолати корупцію.

  Одночасне виконання завдань у відразу багатьох напрямках може бути дуже проблематичним, зазначили німецькі експерти, але, разом з тим,  саме критичність ситуації є  хорошою можливістю для впровадження амбіційних реформ.

  Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта зазначив, що Україна, якій необхідно провести стабілізацію в економіці у максимально стислі строки, для досягнення намічених цілей охоче скористається досвідом інших країн і фаховими висновками.

  «Ми будемо раді скористатися вашими рекомендаціями і використаємо їх при формуванні програм, адже  конкретні поради спростять нам роботу і дозволять уникнути помилок. Ми зараз дуже рішуче налаштовані на зміни, тому ваші напрацювання будуть надзвичайно своєчасні та корисні», - сказав Анатолій Максюта.