• In English
 • Притулку в Польщі попросили 32 біженців з Криму
  опубліковано 21 березня 2014 року о 10:31

  Учора зафіксовано перші факти, коли громадяни України, які були змушені покинути Кримський півострів, попросили притулку в країнах ЄС.

  У пункт пропуску «Шегині», що на Львівщині, група з 32 кримських татар (в тому числі 17 дітей) прибула учора ввечері.

  Кримські татари повідомили, що проживали поблизу Євпаторії та у зв’язку з тим, що допомагали військовим України, їх почала переслідувати так звана  нинішня влада Криму. Громадяни повідомили, що з метою уникнення насилля направляються в Республіку Польщу для отримання статусу біженців.  Про дану ситуацію українські прикордонники повідомили польських колег.

  Поки кримські татари очікували рішення сусідньої країни, українська сторона разом з місцевими бізнесменами організували для кримчан кімнату для відпочинку та вечерю.

  Згодом Польською стороною було позитивно розглянуте звернення кримських татар та прийнято рішення про пропуск їх на територію Польщі.

  Варто зауважити, що нині дедалі більше людей намагається покинути Кримський півострів. Упродовж останніх днів Держприкордонслужба зафіксувала суттєве збільшення потоку громадян і транспортних засобів, які в'їжджають на територію України з АРК. За результатами співбесід встановлено, що вже близько 1 тисячі осіб виїхали з Криму вимушено.