• In English
 • Офіційна позиція Міндоходів щодо ситуації з пропуском українських товарів на територію Російської Федерації
  опубліковано 20 березня 2014 року о 19:26

  Сьогодні, починаючи з опівночі у всіх пунктах пропуску для автомобільного сполучення на українсько-російському державному кордоні Федеральною митною службою Російської Федерації були введені обмеження на пропуск товарів українського походження. Це товари, що прямують як у Російську Федерацію, так і транзитом через її територію в інші країни.

  У якості підстави для введення таких обмежень російською стороною зазначалося необхідність вжиття антитерористичних заходів, а також недопущення випадків блокування товарів, що переміщуються з АР Крим до Російської Федерації.

  Зважаючи на значні обсяги зовнішньоекономічних операцій між Україною і Російською Федерацією, такі обмежувальні заходи призвели до виникнення черг вантажних транспортних засобів з товарами на українсько-російському державному кордоні.

  Кількість вантажного транспорту у чергах коливалася від 50 до 150 одиниць.

  Для якнайшвидшого врегулювання ситуації Міністерством доходів і зборів України було проведено ряд оперативних заходів. Так, зокрема, надані відповідні розпорядження керівникам митниць Міндоходів, розташованих на кордоні з Російською Федерацією, щодо недопущення загострення ситуації. Також надається методична та організаційна допомога у здійсненні пропуску товарів через українсько-російський державний кордон за існуючих умов та обставин.

  За результатами переговорів з представниками Федеральної митної служби РФ  були врегульовані проблемні питання, які призвели до блокування руху товарів українського походження через митний кордон.

  Станом на 14 год. 20 березня 2014 рух транспортних засобів з товарами українського походження на територію Російської Федерації було відновлено. Ситуація в пунктах пропуску на українсько-російському державному кордоні знаходиться на постійному моніторингу в Міністерстві доходів і зборів України.