• In English
 • МОЗ України та виробники інсулінів домовилися про співпрацю
  опубліковано 20 березня 2014 року о 17:40

  У МОЗ України відбулося підписання Меморандуму порозуміння між Міністерством охорони здоров’я України та виробниками інсулінів.

  За словами заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра Толстанова, сьогодні виникла необхідність у створенні прозорої процедури призначення лікарських засобів, особливу увагу необхідно приділити саме інсулінам. Тому варто відмовитися від існуючої системи державних закупівель цих препаратів, яка породжує численні інсинуації навколо освоєння бюджетних коштів, та перейти до системи референтного ціноутворення з реімбурсацією.

  Як повідомила під час зустрічі з виробниками препаратів інсуліну директор Департаменту з питань якості медичної та фармацевтичної допомоги МОЗ України Тетяна Донченко, нині через затримку із проведенням тендерів в деяких регіонах країни вже склалася вкрай напружена ситуація із забезпеченням інсулінами, і ця проблема потребує негайного вирішення. Уряд вже прийняв рішення щодо перенесення термінів започаткування пілотного проекту, яке найближчим часом набуде чинності, проте виробники повинні підтвердити свої наміри щодо непідвищення цін на препарати інсуліну, підписавши цей Меморандум. У ньому наведено задекларовані зміни оптово-відпускних цін на інсуліни станом на 1 січня 2014 р., а також окремо представлено витяг із реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення.

  Зазначений Меморандум був підписаний Міністром охорони здоров’я України Олегом Мусієм та уповноваженими представниками виробників препаратів інсуліну: «Фармак», «Індар», «Фарма Лайф», «Санофі- Авентіс Україна», «Елі Ліллі Восток С.А.».