• In English
 • На Луганщині будуть впроваджувати регіональні протоколи надання допомоги новонародженим
  опубліковано 20 березня 2014 року о 15:44

  Використання тільки доказових, ефективних і безпечних практик при наданні допомоги новонародженим є однією з основних стратегій організації неонатальної служби Луганської області. У зв'язку з цим вкрай велике значення має впровадження регіональних протоколів надання допомоги.

  «Щорічно в світі 3 млн. новонароджених гинуть від трьох основних причин: неонатальна інфекція, асфіксія з урахуванням виникаючих згодом ускладнень і патологія, пов'язана з ранніми термінами народження дитини, – зазначила головний спеціаліст з неонатології Департаменту охорони здоров'я Луганської облдержадміністрації Ольга Шевченко. – І тільки із застосуванням сучасних стандартів якісної медичної допомоги та високих технологій виходжування дітей можна поліпшити ситуацію».

  За її даними, в 2013 році показник смертності дітей до року в Луганській області нижче загальнодержавного. Більш того, за останні п'ять років цей показник знизився вдвічі. Майже в 2 рази знизився і показник перинатальної смертності. Також за останні два роки відзначається зниження абсолютної кількості неонатальних втрат.

  З відкриттям Луганського обласного перинатального центру ІІІ рівня, із застосуванням передових, сучасних технологій виходжування новонароджених з малою і дуже малою масою тіла при народженні, підвищився показник виживаності новонароджених з масою менше 1500 г і відповідає загальнодержавному рівню.

  Ольга Шевченко заявила, що на даному етапі організації неонатологічної служби в Луганській області необхідно впроваджувати регіональні протоколи – з організації надання допомоги новонародженим з виявленими вродженими аномаліями серця у плода, виявлення не діагностованих до моменту народження вроджених вад серця у новонароджених та протоколу транспортування неонатального пацієнта, з розробкою маршруту пацієнта.

  Документи розроблені робочою групою за участю Департаменту охорони здоров'я, обласних фахівців, співробітників кафедри педіатрії з дитячою хірургією, дитячими інфекціями ДЗ «Луганський державний медичний університет». Для обговорення проекти протоколів надані керівникам охорони здоров'я міст та районів області.