• In English
 • 91% ранніх зернових Херсонської області в доброму та задовільному стані
  опубліковано 20 березня 2014 року о 15:05

  «Із 575 тис. га посіяних в області  зернових, 91% знаходиться в доброму та задовільному стані. На жаль, весняна засуха, яка триває третій рік поспіль, значно ускладнює проходження посівної, адже сіяти у сухий грунт  - це досить ризиковано», - сказав заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Андрій Неделько під час відвідання Інституту зрошувального землеробства НААН України для ознайомлення із ходом проведення комплексу весняно-польових робіт в області.

  Зокрема, було представлено демонстраційні поля озимої пшениці та ячменю, а також продемонстровано процес посадки картоплі на полях Інституту.

  Так, за даними Департаменту, на сьогодні сільгосптоваровиробниками області посіяно ранніх зернових культур на площі  77,5 тис. га, або 50%, із них ярого ячменю – 73,7 тис. га, або 50 %, вівса – 1,4 тис. га, або  52%,  гороху – 2,2 тис. га, або 49%, пшениці – 0,2 тис. га, або 25%. Крім того, гірчиці – 4,1 тис.га, або 46%.

  Андрій Неделько зазначив, що для проведення комплексу весняно-польових робіт при потребі 44,9 тис. тонн діючої речовини сьогодні закуплено 46,1 тис. тонн мінеральних добрив, або 103%, із них - азотних 39,4 тис. тонн, або 117%.

  «В області вже підживлено 416,6 тис. га озимих зернових культур,  або 73%. Більше 80% підживлено у Каланчацькому, Високопільському, Цюрупинському, Голопристанському та Великоолександрівському районах», - поінформував Андрій Неделько, зауваживши, що наразі в області також розпочалася посадка картоплі, і цьогоріч заплановано висадити 25,5 тис. га, що на 700 га більше, ніж у минулому році.

  Щодо цього, завідуюча лабораторією біотехнології картоплі Інституту зрошувального землеробства Галина Балашова зауважила, що в Інституті вже більше 30 років займаються вирощуванням якісного матеріалу насіннєвої картоплі.