• In English
 • Мін'юст готує низку заходів для захисту інтересів України та її громадян у зв'язку з окупацією Криму, - Павло Петренко
  опубліковано 20 березня 2014 року о 10:26

  Рішенням Ради національної безпеки і оборони України було доручено Кабінету Міністрів здійснити низку заходів правового характеру щодо захисту інтересів України та її громадян у зв’язку з окупацією частини території України. Про це за підсумками засідання РНБО заявив Міністр юстиції України Павло Петренко.

  «Кабінету Міністрів доручено підготувати відповідні висновки та обґрунтування  збитків, спричинених анексією частини території України Російською Федерацією», - зазначив Міністр юстиції.

  За його словами, Мін'юстом має бути встановлена вартість майна, об’єктів державної та комунальної власності, природних копалин та ресурсів, які знаходяться на території Криму. «Також нам доручено підготувати відповідні звернення до Європейського суду з прав людини та інших міжнародних судових установ щодо вказаних компенсацій», - зауважив Павло Петренко.

  Окрім того, Міністр юстиції повідомив про доручення РНБО підготувати проект Закону "Про визначення правового статусу громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях" з метою забезпечення їх прав.

  «Нами розробляється законопроект про тимчасово окуповані території. Цей документ передбачатиме правовий статус території, яка є тимчасово окупованою російською стороною, захист прав власності громадян на майно, а будь-які угоди щодо відчуження цього майна самопроголошеною кримською владою є нікчемними», - наголосив Павло Петренко.

  За його словами, відповідно до міжнародного законодавства право власності громадян станом на початок військової агресії Росії на території України зафіксовано.

  «Так само цей закон буде передбачати особливості і заборони економічної діяльності на окупованій території. Будуть обмежені грошові перекази, а також економічна діяльність тих компаній, які фактично співпрацюють із самопроголошеною кримською владою, яку підтримує російська сторона», - підкреслив очільник Мінюсту.

  Павло Петренко зазначив, що законопроект передбачає правові наслідки рішень і дій самопроголошеної кримської влади. «Юридичну силу матимуть лише ті рішення, які будуть прийматися законно призначеними або обраними органами влади відповідно до українського законодавства», - зазначив  Міністр юстиції.

  Він  також наголосив, що, згідно з проектом закону,  передбачена відповідальність осіб, які є співучасниками протиправних дій самопроголошеної кримської влади.  «Ми сподіваємося що цей законопроект буде прийнято на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради», - резюмував Міністр юстиції України.