• In English
 • На Луганщині порушники земельного законодавства сплатили до Держбюджету понад 32 тис. грн.
  опубліковано 19 березня 2014 року о 18:14

  Від початку року Державна інспекція сільського господарства в Луганській області здійснила 98 перевірок дотримання вимог земельного законодавства. У ході цієї роботи було виявлено 60 порушень.

  Для усунення цих порушень інспектори Держсільгоспінспекції видали 58 приписів, склали 48 протоколів, винесли 48 постанов про накладення адміністративних стягнень на загальну суму 10 982 грн. Із цієї суми порушники добровільно сплатили штрафи в розмірі 6 902 грн.

  Самовільне зайняття земельних ділянок, використання їх не за цільовим призначенням залишається основним правопорушенням у цій сфері. Саме такі дії, а також зняття і перенесення ґрунтового покриву без спеціального дозволу завдали за перші місяці поточного року шкоди у розмірі 25 609 грн. Порушниками сплачено штрафів на суму 32 392 грн. (у тому числі нараховані в минулому році), із цих коштів у добровільному порядку – 15 624 тис. грн. і за рішенням суду – 16 768 тис. грн.

  Окрім того, від початку року державні інспектори перевірили 90 рішень і розпоряджень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Було виявлено, що 7 рішень та розпоряджень прийняті з порушеннями вимог земельного законодавства тому фахівцями Держсільгоспінспекції внесено 5 клопотань щодо їхнього приведення у відповідність до чинного законодавства.