• In English
  • Олександр Сич: Україна має невідкладно підтримати Декларацію ООН про права корінних народів
    опубліковано 18 березня 2014 року о 18:30

    «Доля і майбутнє Криму не може визначатися без участі та поза вибором кримських татар як одного з корінних народів України». Про це Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич заявив 17 березня під час наради в зв’язку зі зверненням Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради України та українського народу.

    Віце-прем’єр-міністр наголосив на потребі невідкладного приєднання України до Декларації ООН про права корінних народів як на одному з перших кроків урегулювання проблеми. «Приєднання до Декларації і визнання за кримськими татарами статусу корінного народу Криму не лише посилить міжнародні гарантії захисту їхніх природних прав, але й зміцнить український суверенітет на території півострова», - зауважив Олександр Сич.

    За підсумками наради Віце-прем’єр-міністр доручив підготувати відповідний проект Заяви Кабінету Міністрів України про підтримку Декларації ООН про права корінних народів та внести його на розгляд Уряду 19 березня 2014 року. «В умовах фактичної окупації півострова ми не маємо ні права, ні часу на зволікання. Право вирішувати, в якій державі жити кримськотатарському народу, який офіційно підтвердив своє визнання України як суверенної і незалежної держави в існуючих кордонах, належить виключно йому», - наголосив Олександр Сич.