У Держсільгоспінспекції обговорено зміни до законодавства з проведення технагляду

опубліковано 18 березня 2014 року о 18:20

За участі представників громадськості, бізнесу, виробників та інших зацікавлених сторін, у Державній інспекції сільського господарства України проведено нараду, на якій обговорено основні зміни до чинного законодавства із здійснення технічного контролю за станом сільськогосподарської техніки. 

Перший заступник Голови Держсільгоспінспекції України Юрій Марчук відзначив, що за умов сьогодення назріла гостра необхідність перегляду системи контролю в багатьох функціональних напрямках. «В технічному нагляді ті приватні структури які отримали від Національного агентства з акредитації України право на проведення таких робіт, побудували свій бізнес на формальній видачі бланків, а не на якості робіт контролю, це не влаштовує як аграріїв та і державу», - сказав Юрій Марчук.

Зокрема, представники фермерів та інших вітчизняних виробників наголосили на необхідності існування технічного огляду сільськогосподарської техніки, але за умови скасування в цій системі корупційної складової. «Технічний огляд потрібен, але він має проводитися державою, а не комерційними структурами, що займаються торгівлею бланків», - сказав президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Миркевич, а Перший заступник голови Всеукраїнського союзу сільгоспвиробників Василь Ярошевець зазначив, що необхідно обов’язково залишити систему реєстрації техніки та виключити усі можливості існування корупції в цій сфері.

Фахівці Держсільгоспінспекції зазначили, що в Європейських країнах технічний огляд проводиться муніципальною владою, а не приватними структурами як в нашій державі, оскільки відповідальності, в тому числі і кримінальної, за свої дії у державних службовців значно більше. Крім того, усі кошти за проведення таких робіт надходять лише до державного бюджету.

На завершення сторони домовилися підготувати конкретні зміни до діючих законодавчих актів і вже цієї п’ятниці при повторній зустрічі разом їх розглянути, після чого надати їх до Міністерства аграрної політики та продовольства.