• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Уряду 16 березня 2014 року
  опубліковано 16 березня 2014 року о 14:48

  Всім доброго дня!

  Сьогодні у нас основне питання порядку денного засідання Уряду – внесення змін до Закону України "Про державний бюджет".

  Українському війську, прикордонникам та внутрішнім військам необхідні терміново кошти для проведення мобілізації і приведення як Збройних Сил, внутрішніх військ, так і Державної прикордонної служби у відповідний ефективний стан.

  Вчора пізно ввечері у нас була нарада у виконувача обов`язків Президента України. Щойно я отримав всі бюджетні запити трьох ключових відомств, які повинні забезпечувати безпеку і обороноздатність країни і у зв`язку із загрозливою ситуацією, яка є сьогодні на українських кордонах і військовою агресією з боку Російської Федерації, нам сьогодні необхідно прийняти рішення про термінове формування резервного фонду і направлення коштів цього резервного фонду на мобілізацію, модернізацію і підвищення боєготовності внутрішніх військ, Міністерства оборони та Державної прикордонної служби.

  Перший бюджетний запит на три місяці складає загалом 6,8 млрд. грн. Фактично нам необхідно в десять разів збільшити суму коштів на оборону, яка була передбачена в поточному Законі "Про державний бюджет". Для того, щоб в цих надзвичайно складних умовах профінансувати Міністерство оборони і інші силові відомства, нам потрібно буде перерозподілити кошти і зняти з низки програм ці мільярди, тому що сьогодні йдеться про захист нашої країни і будь-які інші витрати не будуть нічого вартувати, якщо українська армія, українські Збройні Сили не зможуть захистити державу.

  Уряд прийме сьогодні рішення про формування резервного фонду для здійснення заходів з оборони в розмірі 6,8 млрд. грн. Ті програми, в тому числі й соціальні, які будуть скорочені, можливо, будуть відновлені після того, коли ми захистимо державу, і після того, коли в Україні почнеться економічне зростання.