• In English
  • Олександр Сич: Держава має нарешті відмовитися від популізму в охороні здоров'я
    опубліковано 14 березня 2014 року о 17:44

    Необхідно нарешті визнати популістську суть мораторію на реорганізацію закладів охорони здоров’я, який наразі завдає галузі непоправної шкоди. Про це Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич заявив 14 березня під час наради з питань реформування системи охорони здоров’я в Україні.

    Віце-прем’єр-міністр наголосив, що нещодавно прийнятий Верховною Радою Закон України «Про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я» не лише суперечить українській Конституції і чинному законодавству, але й консервує напівфеодальну систему фінансування потреб галузі, що збереглася в Україні ще з радянських часів. «Закон суттєво звужує повноваження місцевих громад у сфері надання якісних медичних послуг, бо гальмує процес оптимізації видатків, отже – стримує розвиток системи охорони здоров’я. У підсумку, ми, з одного боку, продовжуємо витрачати мільйони на порожні ліжка, а з іншого боку, саме цих коштів не вистачає закладам охорони здоров’я для поліпшення ситуації в галузі», - зауважив Олександр Сич.

    Віце-прем’єр-міністр закликав представників центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування і роботодавців об’єднати зусилля в інтересах пацієнтів як кінцевих споживачів медичних послуг, а також доручив МОЗ спільно з представниками інших центральних органів виконавчої влади та громадськості підготувати проект відповідних змін до чинного законодавства. «Ми маємо не лише унеможливити корупцію і лобізм у сфері охорони здоров’я, але й віднайти оптимальну модель реформування галузі з урахуванням міжнародного досвіду, яка дозволить суттєво поліпшити адресність і якість надання медичних послуг», - підсумував Олександр Сич.