• In English
 • Розширилися території природно-заповідного фонду Луганщини
  опубліковано 14 березня 2014 року о 15:18

  У порівнянні з минулим роком природно-заповідний фонд області збільшився до 183 об'єктів, які розміщені на площі понад 92 тисячі гектарів, та оголошено 15 нових об'єктів місцевого значення.

  Як повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації, протягом останніх років Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації проводиться значна робота з утримання та збереження існуючого національного надбання. Для подальшого розширення заповідних територій була розроблена Регіональна цільова програма розвитку екомережі Луганської області на 2010-2020 роки. Такі програми вже діють у Марківському, Попаснянському, Сватівському та Троїцькому районах.

  З метою збереження лісів та їх захисту від браконьєрів облдержадміністрацією підготовлені матеріали та узгоджено проект наказу Президента України щодо створення національного природного парку «Кремінські ліси» площею 7007 гектарів.

  Робота з розширення меж природно-заповідного фонду Луганщини триває.

  Нагадаємо, що 36% від загальної кількості судинних рослин України зростає на території Луганської області. Також у нас можна зустріти 7 степових видів рослин, які занесені до Бернської конвенції з охорони дикої флори і фауни. Однак, залишаючись серцем промислового регіону України та знаходячись під впливом промислового та сільськогосподарського навантаження, існує тенденція зменшення популяцій рідкісних представників. Тому, потрапляючи під загрозу зникнення, вони охороняються державою. У нашому регіоні 129 видів рослинного та 76 тваринного походження занесено до Червоної книги України.