• In English
 • Мінагрополітики ініціює ліквідацію техогляду сільгосптехніки та спрощення реєстрації договорів оренди землі
  опубліковано 14 березня 2014 року о 14:58

  Мінагрополітики підтримує вимогу аграріїв щодо ліквідації технічного огляду сільськогосподарської техніки. Це абсолютно зайва, штучно створена процедура у дозвільній системі, яка є додатковим обтяженням для сільгосптоваровиробників і механізмом стягнення з них незаконних платежів. Тим більше, що здійснюваний техогляд в жодному разі не впливає на рівень технічної безпеки та стан сільгосптехніки. У цьому контексті достатньо ведення повного реєстру сільськогосподарської техніки та добровільного декларування у ньому виробниками власного обладнання. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка на засіданні Ради Аграрного союзу України.

  Рада Аграрного союзу України висунула низку вимог до Мінагрополітики щодо вирішення першочергових проблемних питань, які сьогодні стоять перед вітчизняними аграріям. Окрім нагального питання - необхідності ліквідації техогляду сільськогосподарської техніки, також була озвучена проблема реєстрації прав оренди на землю для сільгоспвиробників.

  Ігор Швайка поінформував, що ним вже дано доручення Держземагентству розробити відповідний законопроект, яким передбачається впровадження зручних форм надання кадастрових послуг. Зокрема, заявнику буде надаватись можливість за власним бажанням обрати зручну для нього форму запиту на отримання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, а також спосіб отримання такого документу: дистанційно в електронній формі за допомогою Інтернет-сервісів, за допомогою послуг Укрпошти тощо.

  «Крім цього, ми ліквідуємо систему посередницьких комерційних структур, які займаються вирішенням різного роду земельних питань за кошти аграріїв. Всі процедурні моменти мають здійснюватись безпосередньо Держземагентством», - додав Ігор Швайка.