• In English
 • Заява Командувача ВМС Збройних Сил України
  опубліковано 13 березня 2014 року о 20:43

  Всупереч досягнутим домовленостям між командуванням Військово-Морських Сил України і командуванням Чорноморського флоту Збройних Сил Російської Федерації, не припинені провокаційні дії стосовно дислокованих у Криму військових формувань України. Нарощуються психологічний шантаж, погрози, спонукання до незаконних дій.

  10 березня спеціальними підрозділами Збройних Сил Росії штурмом було захоплено українську військову частину в місті Бахчисарай. Нападниками допущено застосування автоматичної зброї в бік беззбройного особового складу частини.

  12 березня під загрозою застосування зброї українські військовослужбовці примушувалися до прийняття присяги народу Криму і переходу в неіснуючі збройні сили Криму.

  На даний час при потуранні командування і військових підрозділів Росії здійснюється пограбування майна частини представниками незаконних збройних формувань.

  Подібні провокаційні дії мають місце і по відношенню до багатьох інших військових формувань України в Криму, у тому числі тих, які охороняються штатними охоронними підрозділами зі зброєю.

  Розвиток подій за таким сценарієм вважаю неприйнятним.

  Відповідально заявляю, що Військово-Морські Сили України, як і раніше, неухильно дотримуються досягнутих домовленостей.

  Командування українського флоту контролює обстановку в частинах і підрозділах.

  Я і мої підлеглі усіма можливими способами намагаються не допустити переростання провокацій у збройне протистояння. Найвищими цінностями для нас є життя і здоров’я людей – цивільних і військових, України і Росії, а також мир і спокій на кримській землі.

  Наполегливо закликаю російських колег, керівників органів влади, правоохоронні структури і населення проявити витримку, мудрість і здоровий глузд, утриматися від дій, які можуть призвести до непоправних жертв.

  Досі нам разом вдавалося утримувати ситуацію під контролем. Перейти межу зараз, допустити кровопролиття – рівноцінно злочину перед нашими народами.

  Упевнений, що шлях діалогу і переговорів на різних рівнях, рішуча відмова від провокаційних дій є єдино вірним у ситуації, що склалася.

   

  Командувач Військово-Морських Сил

  Збройних Сил України

  контр-адмірал С.А.ГАЙДУК