• In English
 • Керівники МОН окреслили пріоритети перших ста днів роботи Уряду в сфері освіти
  опубліковано 13 березня 2014 року о 18:41

  Сьогодні у Будинку Уряду відбувся брифінг Міністра освіти і науки Сергія Квіта та першого заступника Міністра Інни Совсун. Під час брифінгу окреслено пріоритети перших ста днів роботи Уряду в сфері освіти.

  Зокрема, Сергій Квіт наголосив на важливості відновлення довіри громадськості до Міністерства освіти і науки: «У міністерстві працює багато професійних, чесних і порядних людей. Думка про те, що Міністерство наскрізь корумповане, хибна. Всі корупційні схеми, які стосувалися міністерства з різних видів діяльності, уже припинені».

  Серед пріоритетних завдань, за словами Міністра, - прийняття Закону «Про вищу освіту», який буде винесений на розгляд Верховної Ради уже на наступний пленарний тиждень. За його словами, закон напрацьований            робочою групою під керівництвом ректора КПІ М.Згуровського за участю широкого кола експертів в сфері освіти. «Прийняття Закону «Про вищу освіту» повинно якісно змінити всі правила гри у вищій освіті», - зазначив Міністр.

  Разом з цим, за його словами, ведеться робота над рамковим Законом «Про освіту», який, зокрема, стосується розвитку середньої освіти.

  Крім того, у зв’язку із суспільно-політичною ситуацією в Криму та численними зверненнями студентів щодо організації навчального процесу, в Міністерстві відкрито гарячу лінію за телефоном (044) 481-32-11.

  У свою чергу, перший заступник Міністра Інна Совсун до важливих завдань віднесла забезпечення максимально прозорої бухгалтерії, публікації он-лайн видатків апарату МОН. «Я сподіваюся, що це вже буде запущено з 1 квітня. Зараз тестуються системи. З точки зору публічності та прозорості - це дуже важливий крок», - наголосила вона.

  Інна Совсун поінформувала, що в Міністерстві розпочато фінансовий аудит: «На жаль, не всі документи залишилися, але ті, які залишилися, будуть проаналізовані з метою виявлення порушень, допущених попереднім керівництвом».

  Ще одним напрямком, за її словами, є спрощення роботи МОН через електронний документообіг, який передбачає зменшення кількість паперів, які повинні надходити до Міністерства на погодження.

  У планах керівництва МОН - скасування бюрократичних наказів Міністерства освіти і науки, що сприятиме спрощенню процедур ліцензування, акредитації, нострифікації. Уже з початку наступного тижня відповідні документи будуть представлені для громадського обговорення.