• In English
 • На Луганщині зміцнюватимуть матеріально-технічну базу медичних установ
  опубліковано 13 березня 2014 року о 15:44

  Незважаючи на складну суспільно-політичну обстановку в країні, робота з покращення якості та доступності медичної допомоги населенню Луганщини буде продовжуватися. Про це заявив заступник директора Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Юрій Інкелевич.

  За його словами , в 2014 році перед керівництвом області та Департаментом охорони здоров'я стоїть ряд завдань. Це створення 11 лікарських амбулаторій та зміцнення їх матеріально-технічної бази; відкриття перинатальних центрів II рівня e містах Красний Луч та Сєвєродонецьк; організація лабораторії екстракорпорального запліднення і кріобанку для зберігання тканин і клітинних культур на базі Луганської обласної клінічної лікарні; введення в експлуатацію єдиної диспетчерської служби.

  Крім того, продовжиться навчання студентів і лікарів-інтернів за рахунок коштів місцевих бюджетів у Луганському державному медичному університеті, впровадження економічної мотивації праці медичних фахівців, що працюють в установах первинної ланки.

  Заступник директора обласного Департаменту охорони здоров'я нагадав, що на Луганщині реалізується «Регіональна цільова комплексна програма розвитку системи охорони здоров'я на 2011-2014 роки». На модернізацію медичних установ вже освоєно 480 млн. грн. з обласного бюджету, а також 121 млн. грн. з держбюджету плюс позабюджетні кошти.

  Так, на базі обласних лікувальних закладів створено високоспеціалізовані центри. Наприклад, в обласній клінічній лікарні – це центр ангіології та кардіохірургії, опіковий центр, центр трансплантації органів і тканин, відділення невідкладних станів та медицини катастроф. Також відкриті обласний перинатальний центр ІІІ рівня, операційно-реанімаційний блок і відділення інтервенційної радіології в обласному клінічному онкологічному диспансері, II чергу Слов'яносербської обласної туберкульозної лікарні та багато іншого. Автопарк екстреної медичної допомоги у 2013 році поповнився 79 новими автомобілями.

  Впроваджено більше 150 інноваційних методик діагностики та лікування, в тому числі 33 методики з кардіології, кардіохірургії, судинної хірургії, анестезіології, ЛОР та трансфузіології.

  «За рахунок застосування інноваційних технологій нам вдалося поліпшити якість медичних послуг, скоротити частоту післяопераційних ускладнень та оптимізувати строки лікування хворих у стаціонарах», – акцентував Юрій Інкелевич.