• In English
 • О.Семерак: Уряд прийняв ряд важливих для життєдіяльності країни рішень
  опубліковано 12 березня 2014 року о 15:50

  Кабінет Міністрів удосконалює формат роботи з представниками ЗМІ, який, зокрема, передбачає регулярне спілкування урядовців із журналістами за підсумками засідань Уряду.

  Про результати сьогоднішнього засідання Уряду, яке відбулося під головуванням Віталія Яреми, розповів Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак.

  За його словами, сьогодні прийнято низку важливих для життєдіяльності країни питань.

  Так, схвалено проект нової редакції Закону «Про державні закупівлі». Остап Семерак зазначив, що документ схвалено із зауваженнями, які повинні бути опрацьовані. Він додав, що законопроект розроблявся спільно з профільним комітетом Верховної Ради, громадськими організаціями та експертним середовищем. «Основна вимога, яка була поставлена перед розробниками, - документ повинен бути максимально унеможливлювати будь-які корупційні дії», - зазначив Міністр.

  Друге рішення, на якому Остап Семерак акцентував увагу, стосується схвалення законопроекту «Про амністію у 2014 році». Він наголосив, що упродовж декількох останніх років такий закон взагалі не вносився на розгляд Парламенту. «Прийняття законопроекту сприятиме гуманізації відбування покарання певними категоріями громадян», - зазначив Міністр.

  Також Кабінет Міністрів прийняв постанову про зменшення видатків з Державного бюджету на підготовку та виготовлення випускних документів про освіту. «Раніше у процесі виробництва цих документів існувала корупційна складова. Наше рішення спрямоване на те, щоб цю складову усунути», - зазначив Остап Семерак. За його словами, дотепер вартість виготовлення документів про освіту за рахунок бюджетних коштів складала три неоподатковуваних мінімуми, тобто 51 грн. Кабінет Міністрів своїм рішення знизив вартість таких документів до двох неоподатковуваних мінімумів - до 34 грн.

  Крім того, прийнята постанова, якою внесено зміни до Регламенту роботи Кабінету Міністрів. Зміни насамперед стосуються суттєвого скорочення строків розгляду проектів документів Кабінету Міністрів з моменту їх розроблення до прийняття і випуску. До сьогодні такий мінімальний строк розгляду документів становив 91 день, а якщо виникали зауваження, то міг бути продовжений до 194 днів. «Сьогодні ми суттєво скоротили такі строки: прийнято рішення, яке дозволяє строки розгляду документів скоротити удвічі, що дозволить більш мобільно приймати рішення. Тепер 49 днів - це термін максимального розгляду проектів рішень Уряду», - повідомив Остап Семерак.

  Крім того, зміни до Регламенту передбачають відновлення урядових комітетів. Це сприятиме підвищенню експертного рівня підготовки рішень Кабінету Міністрів.

  Разом з цим, як наголосив Міністр Кабінету Міністрів, виявлено, що понад 160 нормативних актів, які були прийняті попереднім урядом і які пройшли всі процедури, так і не набули чинності. «Ми прийняли рішення звернутися до компетентних органів з проханням провести перевірку цих рішень на предмет корупційної і лобістської складової», - зазначив він.

  Кабінет Міністрів також створив ліквідаційну комісію Міністерства доходів і зборів. За його словами, згідно з рішенням Уряду головою комісії призначений Ігор Білоус, на якого буде покладена функція ведення податкової служби. Заступником голови, який також відповідатиме за митну політику, буде Віталій Науменко. Ще одним заступником голови ліквідаційної комісії стане Володимир Фоменко, він, зокрема, займеться фінансовими розслідуваннями.

  Остап Семерак зазначив, що комісія протягом двох тижнів має підготувати всю необхідну документацію, для того щоб всі функції були переведені новоствореним організаціям.