• In English
 • Продовжується посилена охорона південної, східної та північної ділянок державного кордону України
  опубліковано 10 березня 2014 року о 14:12

  Незважаючи на намагання зруйнувати систему охорони кордону та блокування підрозділів Держприкордонслужби у Криму, прикордонне відомство продовжує посилено нести службу як на півострові, так і на південній, східній та північній ділянках кордону.

  У рамках спільної з представниками МВС та СБУ операції «Кордон» тільки за минулу добу в Україну не пропущено 342 громадянина Росії, які могли брати участь у заходах з дестабілізації обстановки та напруження протистояння в Україні (перевозили символіку провокативного характеру та  предмети, які можуть використовуватися для нанесення тілесних ушкоджень).

  Патрульною авіацією Державної прикордонної служби України минулої доби обстежено 180 кілометрів українсько-російського та 200 кілометрів українсько-молдовського кордону.

  Підрозділи Азово-Чорноморського регіонального управління (дислоковані в АР Крим) продовжують виконувати завдання з охорони державного кордону України. Для цього співробітники Держприкордонслужби максимально використовують усі можливі   та наявні   сили та засоби в умовах дуже динамічної та напруженої обстановки. На сьогодні у Криму через дії так званої самооборони не працює половина постів технічного спостереження. Разом з тим, прикордонники використовують інші способи відстеження та контролю обстановки.

  На морській ділянці кордону та чергуванні задіяні 8 кораблів та 17 катерів Морської охорони Держприкордонслужби.

  На ділянках Одеського та Бердянського прикордонних загонів продовжується здійснення контролю за додержанням прикордонного режиму, в тому числі виставлені контрольні пости на автошляхах, які ведуть з півострова Крим на материкову частину України. Згідно з даними, отриманими з цих контрольних постів спостерігається суттєве зменшення інтенсивності руху транспорту на цій ділянці. Разом з тим відмічається збільшення кількості біженців з Кримського півострову. За минулу добу із Криму прослідувало 265 осіб, переважна більшість із них є представниками кримсько-татарського народу.