• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Уряду 9 березня 2014 року
  опубліковано 09 березня 2014 року о 15:35

  Вітаю всіх зі святом великого Кобзаря!

  Ми сьогодні скликали позачергове засідання Уряду, тому що є ряд нагальних питань, які необхідно вирішити сьогодні. У середу засідання Кабінету Міністрів буде проводити Віталій Григорович Ярема - Перший віце-прем'єр-міністр України. Я відбуваю до США для проведення зустрічі на найвищому рівні і врегулювання ситуації, яка зараз відбувається в наших двосторонніх стосунках і багатосторонніх стосунках. Тому прошу, Віталію Григоровичу, готувати засідання Уряду під Вашим головуванням на середу.

  Сьогодні у нас є декілька рішень, які необхідно прийняти. У першу чергу, я хотів би схвально відгукнутися про спільну роботу Міноборони і Мінфіну. Сьогодні приймається рішення про виділення 125 млн. грн. як одноразового грошового забезпечення для військовослужбовців, які зараз гідно несуть свою службу на території АР Крим.

  Я прошу негайно забезпечити виконання цього розпорядження, профінансувати і доставити гроші безпосередньо до людей.

  Друге - стосується запиту, який щойно до мене надійшов, пане Міністр, на пальне, на батареї, на речове майно. Я буду негайно опрацьовувати це питання і публічно звертаються до великого українського бізнесу: нам потрібна допомога. Для того щоб Україна змогла себе захищати, нам потрібно, щоб усі об'єдналися. І переконаний в тому, що представники великого бізнесу готові в сьогоднішніх умовах зробити все для того, аби Збройні Сили України могли виконувати ті завдання, які перед ними стоять.

  При цьому також звертаюся до Міністра фінансів: Олександре Віталійовичу, чудово усвідомлюю те, що нам залишив Уряд Азарова – Януковича. Але треба буде максимально шукати кошти для того, щоб виконати ті додаткові бюджетні запити, які є в Міноборони і МВС, щоб забезпечити обороноздатність країни.

  Сьогодні також буде розглядатися питання, яке внесено Державною прикордонною службою, про додаткові заходи щодо контролю за державним кордоном. Я буду просити пана Шишоліна проінформувати про ситуацію, яка зараз є на державному кордоні, для того, щоб країна знала.

  Окремо хотів би відзначити, Арсене Борисовичу, Вашу позицію і позицію всіх членів Уряду, яка стосується кадрових змін. Я вітаю те, що, якщо в нас є кадрові помилки, ми швидко й оперативно їх виправляємо. І в цьому є наша відмінність від тих, хто представляли Уряд Азарова – Януковича.

  У нас все прозоро, у нас все чітко. Якщо є будь-яка інформація, яка попадає в засоби масової інформації щодо тієї чи іншої особи, наша реакція є і буде негайною і адекватною. Коли мова йде про нову якість влади, це означає про нову якість відповідальності і нову якість прийняття рішень. І цей Уряд буде стояти саме на таких позиціях. Кожного будемо перевіряти. Свій, не свій – ніхто розбиратися не буде, прокурор розбереться разом із незалежним судом.

  Також окремо хотів би попросити Міністра оборони проінформувати про стан зараз Збройних Сил, чи є переміщення Збройних Сил на території України. І для того, щоб українське суспільство отримало чіткий сигнал, що відбувається в Збройних Силах України, чи перевіряємо ми їхню боєготовність, чи знаходяться вони в місцях постійної дислокації, і розвіяти будь-які чутки про те, що начебто Збройні Сили рухаються в невідомому напрямку. Все відомо, і прошу, щоб в. о. Міністра оборони проінформував.