• In English
 • Питання національного надбання і культурної спадщини повинні контролюватися громадськістю, - Є.Нищук
  опубліковано 07 березня 2014 року о 09:45

  Міністр культури України Євген Нищук відвідав загальні збори Українського національного комітету Міжнародної Ради з питань пам’яток і визначних місць (ICOMOS), що відбулися на території Національного заповіднику «Софія Київська».

  Під час засідання було обговорено стан пам’яткоохоронної справи в Україні та, зокрема, українських об’єктів Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

  «Проблеми незаконної забудови на слуху усі 23 роки української незалежності. Ми постійно були свідками цинічного та зумисного знищення визначних культурних об’єктів. Особливо ми відчули загострення цієї проблеми в останні роки, - сказав Міністр культури, - Вирішити усі питання одразу ми не зможемо. Втім, маючи довіру Кабінету Міністрів та Верховної Ради України, а найголовнішегромадськості, Міністерство культури починає активну роботу, аби покласти край зловживанням та корупції».

  Міністр наголосив: вирішувати проблеми із незаконною забудовою та охороною пам’яток будуть, співпрацюючи із фаховими експертами галузі та широким колом громадськості.

  «Захист та збереження національного культурного надбання України, а надто його унікальних пам’яток архітектуримають бути першочерговими завданнями держави та перебувати під пильним оком громадськості», - зазначив Євген Нищук.