• In English
 • У Мін`юсті напрацюють закон про адвокатуру
  опубліковано 07 березня 2014 року о 09:03

  У Міністерстві юстиції спільно з представниками адвокатської спільноти створено робочу групу, яка займеться підготовкою нового законопроекту «Про адвокатуру». Під час робочої зустрічі з українськими адвокатами на посаду голови даної групи було запропоновано кандидатуру кандидата юридичних наук, старшого наукового співробітника Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАНУ Миколи Сірого. Міністр юстиції Павло Петренко підтримав вибір адвокатів

  У ході зустрічі Міністр подякував адвокатам, які під час акцій протесту на волонтерських засадах надавали допомогу всім активістам Євромайдану, яких переслідувала попередня влада. «Ви здійснили достойний вчинок, допомагаючи людям, яких безпідставно заарештовували й кидали за грати. Але зараз ми повертаємося до нормального життя. Один із пріоритетних законопроектів, які є в програмі дій Уряду – це нова редакція закону "Про адвокатуру", оскільки нині діючий документ був критично сприйнятий адвокатською спільнотою», - зазначив Павло Петренко.

  За словами Міністра юстиції, на підготовку відповідного документу у робочої групи є вкрай обмаль часу. «У нас є місяць для того, щоб цей документ було підготовлено та внесено до Верховної Ради», - зазначив очільник Міністерства юстиції, додавши, що робоча група має бути задіяна і для підготовки інших нормативних актів.

  У свою чергу, заступник голови Національної асоціації адвокатів України Валентин Гвоздій озвучив декілька пропозицій, які необхідно врахувати у новому законі «Про адвокатуру». Так, за його словами, необхідно внести зміни в деякі інші нормативні акти. «Зокрема, це стосується Податкового кодексу, де потрібно прописати спрощену систему оподаткування для адвокатів. Також необхідно внести зміни до процесуальних кодексів. Зокрема, заборонити зустрічі прокурора з суддею без відома адвоката», - зазначив юрист.

  Міністр юстиції погодився із зауваженнями, а також окремо звернув увагу на діяльність роботи системи безоплатної правової допомоги. Зокрема, на фінансування цієї системи. «Зараз складна фінансова ситуація, йде скорочення витрат усіх органів влади. Але попри це Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Міністерству фінансів разом з Міністерством юстиції провести повний розрахунок з усіма адвокатами», - підкреслив Павло Петренко.

  У свою чергу, директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський розповів про нинішню ситуацію в системі безоплатної правової допомоги. За його словами, вже за перший рік діяльності ця структура показала свою ефективність. «Результати, які ми отримали, були неочікуваними. Так, частка відмов від послуг адвоката виявилася в районі 7 відсотків, хоча ми ставили собі планку в районі 20 відсотків», - зазначив він. Насамкінець Андрій Вишневський додав, що з огляду на це у системі правової допомоги існують проблеми, пов’язані з недостатньою якістю правової допомоги, а також появою «кишенькових адвокатів», які підписують документи, потрібні слідчому.