• In English
 • НАТО може допомогти в політичному та дипломатичному врегулюванні кризи, - Глава Уряду
  опубліковано 06 березня 2014 року о 18:42

  У четвер, 6 березня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у Брюсселі провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО Андерсом фог Расмуссеном.

  Під час прес-конференції за підсумками зустрічі Арсеній Яценюк наголосив, що вирішити кризу в Україні необхідно виключно мирним шляхом: «Зрозуміло, що силовий шлях не на столі».

  «Ми не розглядаємо військовий варіант як шлях виходу з кризи. Ми далі переконані, що маємо зробити все можливе, аби подолати кризу виключно політичним та дипломатичним шляхом. НАТО, яке дуже важливий політичний інструмент у вирішенні проблем глобальної безпеки, може в цьому дуже допомогти», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Він підкреслив, що в той же час «від російської влади залежить, чи зробить вона крок назад і перший крок до стабілізації ситуації в регіоні й припинення ескалації напруги між Україною та Росією і у всій Європі».

  «Закликали російську владу відвести війська та виконувати міжнародні угоди. Ще раз підкреслю, що це відповідальність російської влади. Вони це розпочали, і вони мають це закінчити», - наголосив Прем’єр-міністр.

  Арсеній Яценюк також зазначив, що передав Генеральному секретареві НАТО запрошення провести зустріч у Києві. Він висловив переконання у важливості більш тісної співпраці та додаткової гуманітарної й технічної підтримки з боку НАТО у вдосконаленні системи оборони та безпеки України.