• In English
 • В МЗС України відбулася зустріч з Першим заступником Генсека ООН
  опубліковано 06 березня 2014 року о 16:04

  5 березня 2014 р. Заступник Міністра закордонних справ України Андрій Олефіров зустрівся з Першим заступником Генерального секретаря ООН Яном Еліассоном.

  Ян Еліассон поінформував про перебіг свого візиту до України, високо оцінивши результати зустрічей з керівництвом держави.

  Сторони обговорили поточний стан ситуації довкола Автономної Республіки Крим та шляхи подальшого залучення ООН до її деескалації.

  Ян Еліассон наголосив на необхідності неухильного дотримання основоположних норм і принципів Статуту ООН, насамперед щодо мирного врегулювання спорів, а також підтвердив беззаперечну підтримку ООН державного суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.

  Він наголосив на нагальності налагодження офіційного українсько-російського діалогу з метою якнайскорішого врегулювання ситуації в АРК та високо оцінив стриманість дій української сторони під час конфлікту.

  Андрій Олефіров від імені керівництва держави передав подяку Генеральному секретарю ООН Бан Кі-муну за його особисті зусилля з врегулювання ситуації в АРК.