• In English
 • О.Шлапак: Уряд вживає заходи для економії державних коштів
  опубліковано 06 березня 2014 року о 10:33

  5 березня Міністр фінансів Олександр Шлапак поінформував під час брифінгу про основні рішення Уряду, які були прийняті на засіданні Кабінету Міністрів України.

  Перш за все, було переглянуто перелік державних програм, які протягом останнього року не фінансувалися та достроково припинено виконання 15 державних цільових програм.

  Також проведена детальна ревізія 82 рішень попереднього уряду, якими запроваджувалися проекти, які вимагали суттєвих фінансових ресурсів. Олександр Шлапак зазначив, що за попередніми підрахунками загальна вартість ресурсу, який мав би виділитися на реалізацію цих проектів – 48 млрд. гривень.

  «Ми прийняли рішення скасувати всі проекти та рішення, які не мають реального фінансового забезпечення», - наголосив Міністр фінансів. Проте, він підкреслив, що потрібно забезпечити розгляд цих проектів на засіданнях колегій, громадських рад та прийняти рішення щодо їх доцільності, а також надати пропозиції, які б адаптували реалізацію проектів під умови реальної економічної ситуації.

  Міністр фінансів повідомив, що з метою стабілізації економічної ситуації в країні та економного і раціонального використання державних коштів Кабінет Міністрів України схвалив на своєму засіданні рішення про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету.

  Всім міністерствам та відомствам доручено провести інвентаризацію державних резиденцій, державних дач, будинків відпочинку, оздоровчих закладів, що перебувають на балансі органів державної влади та інших державних органів, підприємств, установ та організацій, утворених у встановленому порядку органами державної влади та в двомісячний термін передати їх Фонду державного майна для реалізації в установленому порядку.

  Також забороняється придбання автотранспорту, меблів, мобільних телефонів, ноутбуків, побутової техніки та проведення ремонтів. Серед іншого заборонено придбання форменного одягу, здійснення витрат на обслуговування мобільних телефонів, оплату чартерних рейсів тощо.

  Для обслуговування бюджетних установ не може використовуватися більше одного легкового автомобіля, якщо інше не передбачено законом.

  Легкові автомобілі, що перебувають на балансі установ вивільняються та підлягають у визначеному законодавством порядку реалізації.

  Забороняється утворення без дозволу Кабінету Міністрів України нових бюджетних установ, збільшення чисельності працівників, заповнення вакантних посад, видачу грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків та ін.

  Міністр повідомив, що за підрахунками відповідна постанова допоможе зекономити півмільярда бюджетних коштів.

  Окрім того, Міністр фінансів також зазначив, що найближчим часом буде погоджене та прийнято рішення щодо скорочення штатної чисельності працівників центральних органів влади.

  Олександр Шлапак також поінформував, що на засіданні Кабінету Міністрів України прийнято рішення про заходи щодо збалансування місцевих бюджетів у 2014 році в процесі їх виконання.

  Так, з метою упередження ризиків розбалансування місцевих бюджетів та створення умов для своєчасної виплати заробітної плати, стипендій, пенсій та інших соціальних виплат, а також економічного і раціонального використання бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни доручено протягом місяця Раді міністрів АР Крим, місцевим державним адміністраціям розбити та затвердити комплекс конкретних заходів щодо наповнення місцевих бюджетів, вишукання додаткових джерел надходжень до бюджету, у тому числі за рахунок детінізації економіки (не менше 2% доходів загального фонду) та дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів і посилення фінансово-бюджетної дисципліни (не менше 1% видатків на галузі бюджетної сфери).

  Також доручено ініціювати перед відповідними місцевими радами розгляд питання щодо доцільності надання пільг зі сплати податків та зборів.

  Міністр фінансів зазначив, що розпорядженням Кабінету Міністрів України рекомендовано місцевим органам влади, а Державній казначейській службі доручено взяти під контроль управління фінансами місцевих бюджетів. Відтак кошти місцевих бюджетів будуть спрямовані на виплату заробітної плати та спожиті енергоносії. Він підкреслив, що лише у разі відсутності простроченої заборгованості з оплати праці працівників бюджетних установ та розрахунків за спожиті енергоносії можна бути говорити про фінансування інших видатків.