• In English
 • На Херсонщині відкрито Обласний центр нефрології
  опубліковано 03 березня 2014 року о 16:16

  На базі Херсонської обласної клінічної лікарні розпочав свою роботу обласний центр нефрології, гемодіалізу та перитонеального діалізу (з філією в Каховській центральній районній лікарні).

  «Основним завданням центру є надання цілодобової високоспеціалізованої медичної допомоги хворим нефрологічного профілю мешканцям області з хронічною нирковою недостатністю високого ступеню»,- зазначив керівник центру лікар-нефролог Олена Голуб.

  Також вона наголосила на тому, що у центрі встановлено 10 сучасних діалізних машин італійських фірм-виробників. Центр повністю забезпечено розхідними матеріалами та ліками. Це надає можливість безперешкодно взяти на діаліз усіх хворих, які до цього перебували на лікуванні у відділені діалізу обласного госпіталю інвалідів та ветеранів війни. У відділенні працює висококваліфікований медичний та технічний персонал.

  Олена Голуб повідомила: «Актуальність відкриття центру пов’язана із зростанням в області кількості хворих із хронічною нирковою недостатністю (ХНН). Проте особливої уваги заслуговує група хвороб «інфекція нирок» і особливо хронічний пієлонефрит, а також цукровий діабет, полікістоз нирок, поширеність яких постійно зростає (як і в Україні в цілому) і є основними причинами виникнення і прогресування хронічної ниркової недостатності».

  Таким чином Херсонська обласна клінічна лікарня розпочала роботу з впровадження в практику нових досягнень у сфері медичної допомоги хворим нефрологічного профілю.

  Довідково

  Центр відкрито на першому поверсі терапевтичного корпусу лікарні. Проведено реконструкцію та ремонт приміщень, де розташовано центр. На сьогодні – це світлі та просторі кімнати діалізних залів, повністю облаштована кімната водоочищення. Для пацієнтів зроблено комфортну кімнату відпочинку, яку облаштовано зручними меблями та телевізором, є анестезіологічне відділення з палатами інтенсивної терапії для хворих із найбільш тяжким станом, наявна сучасна повністю автоматизована клініко-діагностична лабораторія, яка працює у цілодобовому режимі. У лікарні також функціонує 10 ліжок нефрологічного профілю.