• In English
 • В.о. Міністра закордонних справ України А. Дещиця провів переговори з керівником МЗС Турецької Республіки А. Давутоглу
  опубліковано 01 березня 2014 року о 17:26

  1 березня 2014 р. в.о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця провів переговори зі своїм турецьким колегою Ахметом Давутоглу, який перебуває з візитом у Києві.  

  Співрозмовники обговорили актуальні питання українсько-турецьких взаємин, підтвердили обопільне прагнення розбудовувати відносини стратегічного партнерства. Міністри констатували налаштованість сприяти розвитку співробітництва у сферах, що становлять взаємний інтерес, зокрема через існуючі двосторонні інституційні механізми.

  Значна увага під час бесіди була приділена ситуації в Автономній Республіці Крим та пошуку політико-дипломатичних шляхів її розв’язання.

  А.Дещиця висловив вдячність турецькій стороні за підтримку зусиль української влади з подолання соціально-політичної й економічної кризи, активну та принципову позицію у питанні збереження суверенітету і територіальної цілісності України.

  У свою чергу А.Давутоглу запевнив у намірі Анкари робити все для того, щоб ситуація на Кримському півострові була врегульована у мирний спосіб та, зокрема, сприяти залученню з цією метою всіх наявних міжнародних механізмів, у тому числі ОБСЄ і Ради Європи.