• In English
 • А.Дещиця провів зустріч з делегацією Глав МЗС країн-учасниць Вишеградської четвірки
  опубліковано 01 березня 2014 року о 15:09

  28 лютого 2014 року в.о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця провів зустріч з делегацією Глав МЗС країн-учасниць Вишеградської четвірки (В-4).

  У складі делегації В-4 до Києва прибули Міністр закордонних справ Угорщини Я.Мартоні (головує у В-4), Віце-прем’єр-міністр, Міністр закордонних справ та європейських питань Словацької Республіки М.Лайчак, Міністр закордонних справ Чеської Республіки Л.Заоралек, а також Віце-міністр закордонних справ Республіки Польща К.Пелчинська-Наленч. У зустрічі взяв також участь Глава Представництва ЄС в Україні Я.Томбінський.

  Керівник зовнішньополітичного відомства України А.Дещиця висловив вдячність країнам Вишеградської групи за незмінну підтримку демократичних процесів в Україні, яка була особливо відчутною протягом останніх трьох місяців. У цьому сенсі Глава вітчизняного МЗС окремо відзначив відчутну гуманітарну допомогу з боку В-4 постраждалим громадянам України під час масових акцій протесту.

  В.о. Міністра А.Дещиця детально ознайомив глав зовнішньополітичних відомств країн Вишеградської четвірки з першочерговими кроками нового керівництва України, спрямованими на політичну та економічну стабілізацію у державі. Він закликав своїх європейських партнерів забезпечити максимальне сприяння у цьому процесі.

  Зі свого боку керівники дипломатичних відомств країн Вишеградської групи заявили про одностайну підтримку територіальній цілісності та суверенітету України. Було також висловлено готовність вжити конкретних кроків для отримання Україною макроекономічної допомоги від міжнародних інституцій.

  Глава МЗС України А.Дещиця окреслив основні зовнішньополітичні пріоритети України. У цьому контексті в.о. Міністра наголосив на готовності українського Уряду у найкоротші терміни підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом та завершити процес лібералізації візового режиму для українських громадян. Було також наголошено на важливості відновлення повноцінного діалогу з Російською Федерацією.

  В центрі уваги зустрічі перебували також питання активізації практичної взаємодії між Україною та державами В-4, зокрема, щодо виділення стипендій українським студентам для навчання в університетах Польщі, Словаччини, Угорщини та Чехії, підтримки громадянського суспільства у нашій державі.